V zimě využijte k péči o ruce jedlou sodu, je neuvěřitelná

0
(0)

Dalibor , 24. 08. 2020

Starat se o kůži na rukou není až tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. To platí zejména pro zimní měsíce, kdy dochází k jejímu častějšímu vysychání a kůže na rukou někdy dokonce i praská, což je nepříjemné a může být i bolestivé.

Docílit hladkých a měkkých rukou přes nepřízeň počasí nám může pomoci celá řada kosmetických přípravků, které jsou dostupné jak v drogeriích, tak i v lékárnách. Možná máte s některými z nich dobré zkušenosti, ale z dlouhodobého hlediska ani výrobci těch nejdražších produktů negarantují úspěch.

Hydrogenuhličitan sodný

Z výše uvedených důvodů můžete využít k péči o vaše ruce jednu nenápadnou, běžnou věc, a to jedlou sodu. Známá je i pod názvem soda bikarbona a z chemického hlediska se jedná o hydrogenuhličitan sodný. Tělo si vytváří vlastní zásoby v žaludku a pokud jste zažili takzvané pálení žáhy, šlo právě o stav, kdy se žaludek překyselil v důsledku nedostatku hydrogenuhličitanu.

Hydrogenuhličitan sodný má široké spektrum využití, například

  • v kypřícím prášku
  • jako součást produktů určených k bělení zubů, nebo
  • jako náplň do hasicích přístrojů.

Návod na přípravu emulze k masáži rukou

Jedlou sodu můžete využít pro přípravu kvalitní a účinné domácí emulze. Do trochy olivového oleje přidejte polévkovou lžíci jedlé sody a půl polévkové lžíce krystalového cukru a tuto emulzi si po dobu alespoň 10 minut vtírejte do rukou. Poté ruce opláchněte pod teplou tekoucí vodou. Velkou výhodou tohoto postupu je, že jej můžete denně opakovat a již po první masáži rukou zaznamenáte zlepšení.

Jednodušší a levnější recept na masážní emulzi

Emulzi k masáži rukou si také můžete připravit pouze z vody a jedlé sody, a to v poměru 1:3. Tato metoda je rovněž účinná, ale předchozí recept zajistí zejména díky olivovému oleji větší hebkost pokožky rukou.

Jak může jedlá soda zlepšit kvalitu nehtů

Pokud jsou vaše nehty od přírody lámavé nebo k jejich poškození dochází mechanickou cestou, dopřejte jim péči léčivé a zklidňující tinktury, kterou získáte spojením stejného dílu vody a stejného dílu jedlé sody. Tinkturu je třeba vmasírovat do nehtů a tento proces opakovat, dokud nebudou vidět výsledky. Tinktura zajistí vyčištění nehtů od nečistot i odumřelých buněk a nehty budou díky jejímu používání zdravější, pevnější a lesklejší.

👍 Tento návod je užitečný