Když jsem šla v noci na záchod, tak jsem si nechala jedno oko zavřené. O tomto důvodu nikdo neslyšel, ale je účinný

4.7
(73)

Dalibor , 21. 12. 2019

Lidské tělo se dokáže zázračně vyléčit z pořezání či dalších poranění i bez naší pomoci. No někdy chceme být co nejdříve fit a poskytneme tělu menší pomoc. Vyzkoušejte tyto tipy na rychlejší vyléčení všeho, od škytavka až po svědění v hrdle.

Jedno oko zavřené

Úžasný a zároveň jednoduchý trik. Pokuste se během nočního výjezdu na vaši toaletu nechat jedno oko zavřené. Když vystavíte sítnici oka jasnému světlu, oklamete svůj mozek, který si začne myslet, že je den a zkomplikuje vám opětovné usínání. Zavřením jednoho oka si zajistíte rychlejší přizpůsobení na tmu a znovu usnete jako miminko.

Pohybujte krkem

Pokud jste se již někdy delší dobu opírali váhou vašeho těla o ruku, víte, jaký je to pocit, když vám strpět končetiny a zapomenou jak mají fungovat. Stane se to proto, že jste příliš dlouho stlačovali nervy a nedostalo se jim dostatek kyslíku. Namísto bláznivých pohybů rukou, vyzkoušejte vzbudit zamrzlé končetiny zakloněním hlavy dozadu. Funguje to, protože nervy ve vašem krku procházejí rovně přes celou horní končetinu a proto jsou příčinou trnutí.

Škytavka, škytavka a ještě jednou škytavka

Někdy se jí ne a ne zbavit. Důvodem jsou kontrakce membrány, kdy vzduch, který obvykle dýcháte, se zablokuje a způsobí tento známý zvuk. Samotné škytavka může být způsobeno rychlým jedením, nadměrným polykáním vzduchu, náhlou změnou teploty ve vašem břiše nebo přílišným nadšením. Pokud jste se i vy stali obětí tohoto otravného stavu, vyzkoušejte otevírat ústa a instinktivně polykají. Opakujte několikrát s otevřenými ústy. Tento cvik pomůže uklidnit stahování membrány a škytavka nadobro zmizí.

Zadržte slzy

V určitých životních momentech jste již pravděpodobně zažili emoční zlom, jestli se už jednalo o dobré čí špatné zprávy, nostalgickou vzpomínku nebo stres v práci. Může to nastat kdykoliv to budete nejméně čekat. Pokud již budete cítit, že se vám do očí tlačí slzy, zkuste si teno jednoduchý trik. Podívejte se kolem sebe a najděte si nějaké objekty, na které se budete dívat. Pomalu jeden po druhém a pojmenujte jejich barvy. Tím, že se budete soustředit na jiné věci, uklidníte své dýchání a také tep. Pomůže vám udržet své slzy na uzdě a uchrání vás od potencionálních rozpacích na veřejnosti.

Zatáhněte si ucho

Možná jste si už na zmírnění bolesti hlavy zkoušeli masírovat své spánky, ale existují i ​​další tlakové body na těle, které fungují mnohem lépe. Pokud budete nejblíže pociťovat, že vás začíná bolet hlava, vytáhněte si své ucho. Na rozdíl od masírování spánků, které odbourá tlak jen v oblasti čela, potažení ušního laloku poskytuje celkové úlevu. Podržte si lalok ucha, jemně ho napněte a vraťte zpět. Tento cvik rozhýbe spánkovou kost dostatečně na to, aby se tato oblast vyživila, pročistila a umožnil se vstup čerstvého mozkomíšního moku.

Strach z jehly je minulostí

U některých lidí může očkování proti chřipce nebo odběr krve navodit pocit strachu a úzkosti. Dobrou zprávou je, že německému vědci Taras Usichenkovi se podařilo zjistit, že pokud si během vpichování jehli zakašlete, nebudete cítit žádnou bolest. Podle studie je to buď v důsledku odvrácení pozornosti vašeho vnímání nebo kvůli dočasnému zvýšení krevního tlaku. Takže příště, když vám přijde do cesty velká jehla, jděte do toho a několikrát si zakašlal.

Zahřejte si mozek

Mnohým z vás se to už stalo. Těšili jste se na pití toho lahodného zmrzlinového koktejlu, který jste však do sebe nalili příliš rychle. Okamžik potěšení je v zápětí vystřídán náhlou a intenzivní bolestí hlavy. Stává se to, když váš mozek zjistí prudký pokles tepla a chce se ochránit. Přinutí cévy v podnebí úst aby oteklo a tím zajistily přívod tepla, ale opačný účinek bude náhle zchlazení mozku. Nejrychlejší řešení k odstranění bolesti hlavy vám poskytne váš jazyk, který si přiložíte na podnebí a ohřejete ho.

Polykejte teblety s lehkostí

Polykání tabletek koňské velikosti může způsobovat potíže hodně lidem, dokonce i těm, kteří nemají problémy s polykáním většího sousta jídla. Pokud máte léky na předpis, nemáte ani jinou možnost jak si je vzít. Vložte si tedy tabletku do úst, napijte se trochu vody a během polykání zakloňte hlavu dozadu. Tím, že to uděláte, reflex ve vašem těle převezme kontrolu nad situací a přirozeně posune tabletku hlouběji do krku. A je po problému!

Poškrabte si ucho a pročistíte si hrdlo

Před tím než se však začnete drbat za ušima, ujistěte se, že si vysmrkáte nos. Pročištěním nosních dírek snížíte šanci stékání hlenu dole vaším krkem. Čistá voda je také vhodná při svědění hrdla. Její pitím zabezpečíte krku vlhčí prostředí a pomůžete zmírnit podráždění.