V karanténě aspoň máte čas pro sebe! Odstraňte z těla všechny jedy za 2 dny s pomocí tohoto detoxikačního plánu

0
(0)

Dalibor , 24. 03. 2020

Pokud se cítíte stále unavený a bez energie, přičemž k tomu není žádný důvod, pak zřejmě nadešel čas na detoxikaci.

Pravidelná očista těla od jedů a toxinů je nanejvýš důležitá. Jinak budete více náchylní nejen na únavu, ale i na různé infekce viry a bakteriemi.

V dnešním článku vám ukážeme jeden jednoduchý, rychlý, ale zároveň velmi účinný způsob detoxikace.

2 denní detoxikační plán


Tento plán je přesně to, co potřebujete k optimalizaci činnosti ledvin, střev, jater, plic a lymfatického systému. Tedy orgánů, které se přirozeně podílejí na očistě těla, ale občas se mohou oslabit nebo obrazně řečeno "ucpat".

Pro optimální výsledek byste měli tento detoxikační plán provádět alespoň 2 krát ročně, vždy minimálně po dobu 2 dnů, například v rámci víkendu.

Pokud vám to nebude dělat problém, tak i déle, až po maximálně 10 dní.

Během provádění detoxikace buďte také více aktivní, choďte častěji na procházky a pijte dostatek tekutin v podobě čisté vody nebo čajů.

Doporučuje se zelený, kopřivový, březový nebo pampeliškový čaj.

Den č.1


Ráno hned po probuzení vypijte 250 ml vlažné vody. Můžete si do ní vytisknout trochu citronové šťávy, pokud chcete.

Snídaně: Před snídaní opět vypijte 250 ml vlažné vody. Snězte 200 ml ovesných vloček a 1 polévkovou lžíci čerstvě mletých lněných semínek smíchaných s 250 ml čistého řeckého jogurtu.

Dopoledne pijte čistou vodu, zelený čaj nebo mandlové mléko.

Oběd: Před obědem znovu vypijte 250 ml vlažné vody. Snězte 250 gramů ryby štikozubce (může být i pstruh), 1 pečený brambor a 300 gramů salátu z rajčata, švýcarského sýru a salátových listů nebo rukoly, to vše polité olivovým olejem.

Svačina: Opět před jídlem vypijte 250 ml vlažné vody, potom snězte 1 jablko, 50 ml dýňových semínek a 1 čistý jogurt.

Večeře: Před večeří vypijte 250 ml vlažné vody nebo anýzový čaj. Na večeři si dejte 300 gramů libovolného zeleninového salátu potřísněného extra panenským olivovým olejem a pokapání citrónovou šťávou.

Jako hlavní jídlo snězte 150 gramů vařené zeleniny (špenát nebo brokolice) a 250 ml zelené smoothie (použijte špenát, celer, banán a jablko).

Den č.2


Ráno hned po probuzení vypijte 250 ml vlažné vody. Pokud chcete, opět si do vody můžete vytisknout trochu citronové šťávy.


Snídaně: Rozmixujte si 200 ml ovesných vloček a 1 polévkovou lžíci mletých lněných semínek v 200 ml mandlového mléka nebo v čistém jogurtu.

Během dopoledne pijte zelený čaj.

Oběd: Před jídlem již tradičně vypijte 250 ml vlažné vody. Na oběd si dejte zeleninovou polévku (paprika, fazole, brambory, mrkev, cibule, celer).

Druhé jídlo bude 200 gramů grilovaného kuřecího masa a 150 gramů kyselých okurek (bez rýže nebo brambor).

Svačina: Na svačinu si můžete dát 1 grapefruit.

Večeře: Před jídlem opět vypijte 250 ml vlažné vody. Na večeři snězte vařenou červenou řepu (červenou řepu) a mrkev, dochucené citronem.

Pak si připravte 300 ml smoothie z mandlí, banánu, malin nebo borůvek, špenátu, kapusty a okurky. Po večeři vypijte kopřivový čaj.

Pár poznámek


Tento detox můžete opakovat během již zmíněných 2 až 10 dní

.

Co se týče vlažné vody, tak tu si ohřejte v hrnci nebo rychlovarné konvici. Nikdy nepijte přímo teplou vodu z vodovodu, protože ta je pouze užitková, nikoliv pitná.