Uznávaný gynekolog radí: Cvik pro ženy, který zlepšuje menstruační cyklus a pomáhá k jednoduššímu a méně bolestivému porodu

4.2
(48)

Dalibor , 13. 12. 2019

Zdravá žena je vždy klíčem k šťastnému životu. Ale ne všechny mladé dívky si dávají pozor na to, aby neměli holé kříže, aby byly pánevní orgány v teple a v suchu, aby dodržovali správné hygienické návyky, zda nevedly promiskuitní život. Je tu však ještě jedna velká věc, o níž ví málo žen. Dámy, dokážete udělat šňůru?

Pokud ne, měli byste začít trénovat. Toto cvičení je podle gynekologů velmi užitečné pro zdraví žen, Dnes si o něm proto řekneme více. Kromě toho, na co je dobré, se spolu s námi můžete naučit, jak šňůru udělat, aniž jste si ublížili.

Citelné výhody šňůry

Schopnost udělat šňůru ovlivňuje ženský cyklus, konkrétně reguluje menstruaci. Je dokázáno, že ženy, které se dokáží posadit do šňůry, děťátko jednodušší počnou, ale i porodí. A dokonce s menšími bolestmi, než ty, které šňůru udělat nevědí a ani se k výchozí pozici nedokáží přiblížit. Během tohoto cvičení se významně zlepšuje prokrvení pánevních orgánů a břišní dutiny. Je to vynikající prevence proti nemocem urgenitálního systému tak u žen, tak u mužů. Kromě toho, schopnost udělat šňůru zabraňuje vzniku křečových žil, zlepšuje imunitní systém.

Rozpětí nohou při šňůře je opravdu obrovské. Pokud si myslíte, že na takové cviky už nemáte věk, jste na omylu. Šňůra je cvičení vhodné tak pro mladé dospívající dívky, tak pro ženy ve středním a vyšším věku. Hlavní je, abyste do pozice šňůry nespěchali a nedělali prudké pohyby. Chcete-li získat výsledky, stačí provádět denně jednoduché cvičení, které vám postupně pomohou dostat tělo a zejména nohy do této naoko náročné pozice.

Cvičením k výsledkům

Pokud chcete začít, nejprve si protáhněte svaly. Výpad s jednou nohou ohnutou při koleni a druhou nataženou dozadu, vám pomůže dostat nohy a pánev do té správné formy. Při cvičení se ujistěte, že cítíte tah v nohách ale iv páteři. Hlavu držte rovně, bradu mírně vysuňte. Napínejte svaly a zhluboka dýchejte. Potom nohy vyměňte.

Pokrčená noha 

Další pozice je pokračováním té předešlé. Položte koleno natažené nohy na podložku, druhou nohu pokrčte v koleni a chyťte se za kříže. Ohněte se mírně dozadu a hlavu zakloňte. Dělejte cvičení pomaličku, aby vás neseklo nebo jste si jinak neublížili. Vydržte v pozici alespoň minutu a potom nohy vyměňte.

Pozice želva

Po této pozici se přesuňte opět k první. Jednu nohu natáhněte dozadu a opřete o špičku, druhou ohněte v koleni. Dlaně položte na zem a trup se snažte dostat vedle pokrčené nohy. Tlačte hrudník směrem k podlaze a zhluboka dýchejte. S každým výdechem se snažte dostat níže a níže. Opakujte tutéž pozici s druhou nohou.

Pozice pokrčená noha 2

V další pozici neměňte rozložení nohou, ale místo rukou se opřete o podložku hrudníkem a bradu opřete na zem. Je to náročnější, ale dá se to. Do polohy jděte pomaličku, s každým výdechem se posouvejte níže ai tělo vás bude méně bolet.

Pozice šňůra

Poslední pozice je zároveň i výsledná. Pokud se do šňůry nedostanete hned napoprvé, nezoufejte. Všechno má svůj čas, v první řadě si musíte protáhnout vaše tělo a zejména pánev, abyste nohy vůbec dokázali roztáhnout co nejširší.