Užívejte tento vitamín 3 měsíce a všechny vaše nemoci zmizí

0
(0)

Dalibor , 09. 02. 2020

Předpokládá se, že v USA má asi 75% dospělých a 70% dětí nedostatek vitaminu D. Tento vitamín je známým přírodním lékem pro několik onemocnění, včetně rakoviny. Bohužel, zatímco lidé uznávají jeho zdravotní přínosy, mnozí nevědí, zda ho denně přijímají v dostatečném množství.

Co je vitamin D?

Vitamin D je uložen v tukových tkáních a játrech a představuje v tucích rozpustnou formu vitamínu. Nicméně, pokud máte nadměrné množství tělesného tuku, může to způsobit zastavení vitaminu D, který přijímáte v jídle.

Vitamin D můžete získat přímo ze slunečních paprsků nebo z některých druhů potravin. Tento vitamín napomáhá vstřebávání vápníku v kostech a tím zvyšuje jejich sílu. Nedostatek vitaminu D může vést k zakřivení páteře, známému jako osteomalacie. Předpokládá se také, že nedostatek vitaminu D je zodpovědný za některé druhy rakoviny, jako jsou rakovina prostaty, prsu a tlustého střeva.

Jaké onemocnění způsobuje jeho nedostatek?

Nedostatek vitaminu D vede ke vzniku těchto šesti onemocnění:

1. Alergie u dětí

Je velmi pravděpodobné, že nedostatek vitaminu D vede ke vzniku vážných alergií, zejména u dětí.

2. Osteoporóza nebo syndrom křehkosti kostí

Vaše kosti jsou silnější, když se zvyšuje jejich hustota. Tomuto jevu napomáhá konzumace vitaminu D a vápníku v dostatečném množství každý den. Snižuje to pravděpodobnost výskytu zlomenin.

3. Astmatické záchvaty

Vaše plíce posílíte a podpoříte jejich funkci, pokud budete přijímat dostatečné množství vitaminu D denně. Ochráníte tím své dýchací cesty před infekcemi a nemocemi, jakož i před astmatickými záchvaty.

4. Zánět kloubů

Konzumace potravin bohatých na vitamin D podporuje váš imunitní systém. Čím bude vaše tělo silnější a schopné bojovat proti infekcím a chorobám, jako jsou zánětlivá onemocnění kloubů (artritida, dna a revmatismus), tím lépe.

5. Úzkost a deprese

Nedostatek vitaminu D může vést k výpadku funkcí mozku, protože tento vitamin je životně důležitý pro jeho správné fungování. Může to způsobit zvýšenou úzkost, zmatenost, ztrátu paměti a depresi.

6. Kardiovaskulární onemocnění

Vitamin D pomáhá stabilizovat krevní tlak, čímž předchází vážným kardiovaskulárním onemocněním, jako jsou mrtvice a srdeční infarkt.

Potraviny s obsahem vitaminu D

Dostatečné množství vitaminu D lze získat z následujících potravin:

  • Rybí tuk (losos, sleď, sardinky, tuňák, halibut, makrela)
  • Organický pomerančový džus
  • Obohacené kravské mléko
  • Obohacené cereálie
  • Vaječný žloutek
  • Sušené houby shiitake

Doporučená denní dávka vitaminu D

Doporučuje se užívat 400 až 800 I.U vitaminu D denně pro dospělé osoby pod 50 let, které si ho mohou doplnit i ve formě výživových doplňků. Pro lidi nad 50 let se doporučuje přijímat 800 až 1000 I.U vitaminu D denně.

Vitamin D je nezbytný pro naše zdraví a pohodu. Ujistěte se, že ho máte dostatek, aby vaše tělo mohlo fungovat co nejlépe.