Užijte ráno jednu lžíci olivového oleje a stanou se vám tyto neuvěřitelné věci!

0
(0)

Dalibor , 22. 01. 2020

Je všeobecně známo, že jídlo, které jíme, by mělo být našim lékem. Dokonce si dovolíme říci, že každá zkonzumována potravina by pro tělo měla představovat nějaký přínos.

No a olivový olej je výbornou příležitostí, jak udržet tělo zdravé.

Věřte tomu nebo ne, ale průměrný Řek zkonzumuje až 20 litrů olivového oleje ročně, přičemž u nás je to jen zhruba 2 litry. Je to ohromný rozdíl.

Pojďme se nyní podívat na to, co s vaším tělem dokáže udělat tato super zdravá potravina. Musí však jít o kvalitní, extra panenský olivový olej lisovaný za studena.

Olivový olej předchází rakovině


Olivový olej jako jeden z nejlepších zdrojů mononenasycených kyselin je mnohými považován za hotový zázrak. Přestože vždy byl považován za zdravý, až současné studie ukazují, že míra jeho prospěšnosti pro nás je více než si dokážeme představit.

Jen jedna polévková lžíce olivového oleje denně dokáže tělo dlouhodobě ochránit před rakovinou.

Navíc, nedávný výzkum ukázal, že v olivovém olej se nachází něco, co zastavuje bílkoviny, které rakovinné buňky potřebují pres svůj růst.

A kromě toho, olivový olej nejenže zastavuje růst rakoviny, ale také chrání DNA v zdravých buňkách před poškozeními, které rakovinné buňky svou činností často vyvolávají.

Olivový olej snižuje riziko Alzheimerovy choroby


Dalším přínosným efektem olivového oleje, objeveným ve studii publikované v Žurnálu toxikologie, je jeho vliv na předcházení vzniku Alzheimerovy choroby.

Za uvedený účinek vděčí látce oleocantal, která se váže na toxické bílkoviny napadající nervová zakončení v hipokampusu - části mozku, která je jako první postižena Alzheimerovou chorobou.

Olivový olej posiluje imunitu a chrání srdce


Velké množství antioxidantů v olivovém oleji posiluje váš imunitní systém a zajišťuje, aby vždy fungoval na plný výkon proti různým infekcím.

Navíc obsahuje polyfenoly - látky, které chrání srdce a snižují hladinu špatného cholesterolu v krvi.

Štúdiae potvrdily, že lidé, kteří na vaření pravidelně používají olivový olej, mají až o 41% nižší riziko vzniku srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Olivový olej potlačuje záněty a bolesti


Olivový olej vám pomůže potlačit různé druhy zánětů a bolestí v těle.

Vždy se však ujistěte, že kupujete kvalitní olivový olej. Nesnažte se na něm ušetřit pár Eur, protože nekvalitní olivové oleje jsou zbaveny většiny jeho prospěšných látek.

Olivový olej pomáhá při hubnutí


Na rozdíl od představ v minulosti, že tuky způsobují přibírání na váze, současné výzkumy ukazují, že se to netýká zdravých tuků.

Právě naopak, oleje jako jsou olivový, kokosový či avokádový hubnutí a udržování optimální váhy výrazně podporují.

👍 Tento návod je užitečný