Až teď jsem konečně přišla na nejlepší těsto pro lahodné LANGOŠE! Zkuste je i vy!

0
(0)

Tomáš , 07. 07. 2021

Mnoho Čechů miluje langoše a rádi by si je užívali během celého roku, ale ve městě je většinou seženete pouze během letních měsíců, na poutích apod. Proč byste si je ale nemohli udělat doma ve vlastní kuchyni? Co vám brání? Možná nemáte spolehlivý recept, podle kterého byste mohli postupovat. A právě ten vám dnes poskytneme. Věřte, že lepší jste nikdy nejedli a vždy vám nádherně nakynou.

Co budete potřebovat?

Recept na těsto na langoše není nijak složité, ale musíte se přesně držet receptu, aby správně nakynulo. Můžete ho dát do lednice a jediné, co poté musíte udělat, je upéct ho najednou a užít si jeho jedinečnou chuť. Není na co čekat. Pojďme se podívat, co budete potřebovat na tento jedinečný recept. Na smažení samozřejmě potřebujete olej.

Na těsto si připravte:

  • 1 kg hladké mouky
  • 3 vejce
  • 1 polévková lžíce soli
  • 5 dkg čerstvého droždí,
  • 1,5 dl mléka1 polévkovou lžíci cukru
  • 175 g kefíru.

Způsob přípravy

Cukr smíchejte s vlažným mlékem, rozdrťte do něj droždí a počkejte, až vyběhne. Mouku promíchejte se solí, ve středu rozšlehejte vejce a přidejte kefír. Nakynuté droždí smíchejte s moukou a začněte s ručním hnětením, dokud nezískáte měkké těsto. Těsto dejte do misky, přetáhněte fólií a nechte přes noc v lednici. Můžete jej také dát do nylonového sáčku potřebného kuchyňským olejem.

Další den na pomoučené desce rozválejte těsto a nechte ho 20 minut odpočívat na teplém místě. Na pánvi zahřejte 2 dcl oleje a mastnýma rukama připravte jednotlivé langoše, které poté smažte na pánvi z obou stran do zlatova. Podávejte se zakysanou smetanou a strouhaným sýrem, případně s drceným česnekem. Z této dávky byste měli získat 10 obrovských langošů, ale velikost závisí na vás. Pro menší rodinu nemusíte péct vše najednou. Těsto může zůstat v lednici až jeden týden. Přejeme dobrou chuť.