Úžasný netřesk střešní přinese do domu a domácnosti spoustu energie

0
(0)

Dalibor , 03. 11. 2020

Latinský název netřesku střešního nese význam „vždy žijící“, a to díky tomu, že je prakticky nezničitelná bez ohledu na podmínky, ve kterých žije. Tam, kde netřesk roste a množí se, přenáší svou vždy živou a nezničitelnou energii do domu a domácnosti. Řekové a Římané zasadili vedle jiných rostlin i netřesk, aby je ochránil před housenkami, různým hmyzem a škůdci. Čím se vyznačuje? Netřesk střešní:

  • vytrvalá rostlina vysoká 10-60 cm,
  • má silné šťavnaté listy uspořádané do růžice,
  • nepotřebuje příliš vláhy, asi jako kaktus,
  • kvete od července do října a během tohoto období lze jeho listy sbírat na čaje a další léčivé prostředky, které si můžete snadno vyrobit doma.

Léčivé vlastnosti

Čerstvě vymačkaný džus z této úžasné rostliny má mnoho léčivých účinků. Šťávou lze ošetřit popáleniny, kousnutí hmyzem, kuří oka a bradavice, pihy a sluneční skvrny, opary a popraskanou pokožku. Šťáva také pomáhá při zánětu dásní, uší a krku. Připravit si ale můžete také čaj, který podporuje vylučování, pomáhá při silné a bolestivé menstruaci a při úplavici.

Na jeho přípravu potřebujete jen dvě čajové lžičky nasekaných listů netřesku a jeden šálek vroucí vody. Zalijte listy horkou vodou, nechte dvě hodiny odstát, přeceďte a pijte ¼ šálku čtyřikrát denně, vždy před jídlem. Vyrobit si ale můžete i další, stejně léčivé prostředky z této jedinečné rostliny, která roste prakticky sama a nemusíte se o ní téměř vůbec starat, což je její velká výhoda.

Kombinace medu a netřesku

Na tento prostředek jednoduše potřebujete 500 gramů domácího medu a 300 gramů listů netřesku. Jak připravit lék? Rozsekejte listy a smíchejte je s medem. Nechte takto směs několik dnů stát. Lžička směsi se konzumuje na prázdný žaludek a poté se po dobu dvou hodin nic nejí. Vždy s těmito léky zacházejte opatrně, abyste se nepředávkovali a pokud vám nebude dobře, přestaňte.

V zimě dochází díky snížené fyzické aktivitě ke zvýšené retenci škodlivých látek v těle a tento lék vám pomůže zrychlit metabolismus a vyčistit tělo od toxinů. Používá se také na srdeční vady na doporučení praktických lékařů. Bylo také prokázáno, že úspěšně léčí děložní myomy a ovariální cysty. Pokud máte podobné potíže, tak se zajisté spolehněte na tuto přírodní možnost. Kromě toho je netřesk velice krásnou rostlinou, která může ozdobit váš domov i zahradu.