Úžasný čaj, který poradila babička. Odstraní hleny a pomáhá léčit astma. Výborný na chřipkové období.

0
(0)

Tomáš , 05. 08. 2021

Máte-li astma nebo trpíte nachlazením, jistě hledáte spolehlivý lék, který vám od nemoci rychle pomůže. Hleny v krku přitom nejsou nic příjemného. Jak se jich nejlépe zbavit? Uvařte si jednoduchý čaj, který vám s tím pomůže. Mullein je rostlina, která se používá již po staletí v medicíně a má mnoho úžasných vlastností, ze kterých můžete těžit i vy. Pomoci mohou s nachlazením, plicní embolií a dalšími onemocněními, která souvisejí s dýchacím systémem.

Co je mullein?

Tato rostlina obsahuje sloučeniny, které jsou jako saponiny a působí jako expektorant. Usnadňují odstranění hlenu nahromaděný v dýchacích cestách plic, takže můžete mnohem lépe a snadněji dýchat i odkašlávat. Používá se již velmi dlouho v přírodní medicíně k boji proti virovým a bakteriálním infekcím. Nyní se podíváme na recept, pomocí kterého si můžete připravit v pohodlí domova vynikající a léčivý čaj, který vám s těmito potížemi velmi rychle a snadno pomůže.

Složení a příprava

Na výrobu budete potřebovat pouze jeden a půl sklenice vody a 2 lžíce mulleinových listů, 1 polévkovou lžíci nasekaných listů máty a 1 nebo 2 čajové lžičky medu. Samotná příprava je velmi jednoduchá a zvládnete i ve chvíli, kdy vám nebude nejlépe. Medu nemusíte dávat příliš, záleží pouze na tom, jak silná pro vás bude chuť samotného čaje. Máte-li rádi sladké, můžete si tam dát medu i více. Je velmi zdravý, takže to vůbec ničemu neuškodí.

Stačí uvařit vodu, poté přidat lístky mulleinu a máty. Nechte bylinky louhovat po dobu asi 15 minut a poté přidejte med, pokud vám čaj nechutná samotný. Je to velice jednoduché a zároveň jde o účinný lék, který vám pomůže bojovat proti mnoha typům respiračních onemocnění a zmírní bolest i nepohodlí, které vám nemoc působí. Léčba díky tomu bude kratší a mnohem dříve se budete zdraví jako rybka. Přejeme dobrou chuť a brzké uzdravení.