Úžasná bylinka na akné, ekzémy, křečové žíly či jiné kožní problémy

0
(0)

Dalibor , 11. 02. 2020

Hamemel virginský (česky vilín virginský) používali američtí Indiáni k léčbě různých kožních problémů. K léčbě se využívají převážně kůra, větvičky a listy tohoto léčivého stromu.

Od dávných dob medicína sice pokročila mílovými kroky, ale k mnoha onemocnění je vilín prostě nenahraditelný.

Dnes vám prozradíme 7 způsobů, jak ho můžete zužitkovat při řešení různých druhů kožních onemocnění.

1. Zápary pokožky
Podle Mayo kliniky v USA je vilín virginský velmi užitečný při léčbě zapářky pokožky.

Doporučuje se vyrobit si odvar, který se pak jednoduše přikládá pomocí gázy, látky nebo tampónku přímo na zápary.

2. Hemoroidy


Hamemel dokáže zmírňovat svědění a pálení pokožky díky svým uklidňujícím účinkem. To z něj dělá výborný prostředek na zmírňování příznaků spojených s hemoroidy.

Podobně jako v předešlém příkladu, připravte si odvar a ten pomocí gázy nebo látky si nanášejte do oplácanosti konečníku na vnější hemoroidy.

Vilín je vysoce bezpečný, proto ho na hemoroidy můžete aplikovat klidně i 6 krát denně.

3. Akné
Akné je ve skutečnosti pouze infekce nacházející pod pokožkou. Vilín virginský má poměrně silné antibakteriální účinky, což z něj činí ideální prostředek proti akné.


Odvar z vilínu si nanášejte bavlněnými tampónky přímo na akné.

Můžete ho zkombinovat ještě s pár kapkami čajovníkového esenciálního oleje, kokosovým olejem a jablečným octem pro získání extra síly proti bakteriím.

4. Psoriáza
Zklidňující vlastnosti vilínu na pokožku výborně využijete při léčbě psoriázy.

Vyrobte si krám, který se skládá z 50% vilínu, 20% aloe vera gelu, 20% glycerinu a 10% arganového oleje. Tento krém si pak nanášejte na akné.

Nepotrvá dlouho a zarudnutí, zánět a psoriáza zmizí.

5. Mokvající ekzémy
Pro léčbu mokvajících ekzémů použijte směs vilínu a zeleného jílu.

Vytvořte si z nich masku, kterou nanesete na ekzémy. Tu necháte zaschnout. Uvedená směs pomáhá mokvavé ekzémy vysušit a potlačit tvorbu puchýřů.


 
6. Křečové žíly


Křečové žíly a pavoučí žilky jsou nejen nehezké, ale často i poměrně bolestivé. Na zmírnění zánětů a odstranění křečových žil použijte krém, který si vyrobíte následovně.

V mixéru rozmixujte 3 polévkové lžíce vilínu, 3 polévkové lžíce jablečného octa, 100 ml aloe vera gelu (nebo 0,5 dcl čisté aloe vera šťávy) a 100 ml bambuckého másla.

Mixujte to alespoň 30 sekund, dokud nezískáte jemnou homogenní směs. Pokud by byla příliš řídká, přidejte více bambuckého másla. Následně směs dejte zchladit do lednice na alespoň 20 minut.

Tento krém si pak natírejte 1 až 2 krát denně na křečové žíly až do jejich vymizení.

7. Svědění pokožky na hlavě
Pokud vás často trápí suchá nebo svědivá pokožka na hlavě, Dr. Axe doporučuje přidat odvar z vilínu virginského do vašeho šamponu.

V případě, že byste chtěli 100% přírodní řešení, tak si můžete vyrobit i vlastní šampon. Recept na něj najdete v tomto článku, akorát do něj přidejte ještě 50 ml koncentrovaného odvaru z vilínu.

Závěr
Ne vždy nejlepší recepty jsou ty nové. Mnoho zdravotních problémů se dá vyléčit se staršími, ale ověřenými přírodními kúrami.

Jedním z takových skvělých a osvědčených přírodních léků je bez pochyb i vilín virginský.