Už žádné pavučiny na stropě a za skříněmi. 10 skvělých triků, jak se zbavit pavouků v domácnosti navždy.

0
(0)

Dalibor , 05. 10. 2020

Nemusíte přímo trpět arachnofobií, ale pavouky rozhodně doma nechcete. Sice nepoškozují domácnost jako hmyzí vetřelci nebo dokonce myši, ale i tak nikdo pavouky doma nechce. Ale jak se jich zbavit, když právě podzimní a zimní období je čas, kdy ve větší míře hledají úkryt v bytech a domech? Řešením jsou samozřejmě různé druhy repelentů, které zabrání jejich rozšiřování po domácnosti, ale komerční produkty často obsahují řadu přidaných látek a toxinů, přitom existuje několik možností, jak se těchto dotěrných, někdy i nebezpečných živočichů, zbavit. Které to jsou?

1. Citrusy

Pavouci nenávidí silné a aromatické pachy a vůně, proto je vhodné použít v domácnosti citrusy. Na různá místa proto umístěte slupky z citrusů, výborně funguje citronová nebo pomerančová kůra. Dobře fungují také různé leštěnky na nábytek s citrusovým aroma.

2. Tabák

Pavouci také doslova nenávidí vůni tabáku, takže kupte tabák a namočte jej do vody. Vylouhovanou směs dejte do rozprašovače a nastříkejte směs do koutů a zákoutí v domácnosti.

3. Cedr

Obdobně cedrové aroma je přesně to pravé, abyste pavouky dostali z vašeho domova. Cedrové bloky a kroužky můžete umístit do zásuvek a skříní, vůně cedru odpudí nejen pavouky, ale také hmyz.

4. Mátový olej

Jestli něco pavouci nenávidí, tak je to máta. Smíchejte mátový olej s vodou a nastříkejte směs po celém domě, hlavně do temnějších zákoutí, rohů, za skříně. Zbavíte se nejen pavouků, ale váš dům bude překrásně vonět.

5. Kaštany

Také kaštany mohou účinně odstranit pavouky z vašeho domova, rozložte proto kaštany na okenní parapety a na pavouka doma už nenarazíte.

6. Ocet

Ocet je skvělým pomocníkem v domácnosti a pomůže i s pavouky. Stačí pokropit místa, kde se vyskytují a už o nich nebudete vědět.

7. Kočky

Kočky nelikvidují jen myši, ale pomohou také s pavouky.

8. Udržujte dům v čistotě

V perfektně uklizeném domě se pavoukům také nedaří, pravidelně proto uklízejte a odstraňujte pavučiny v rozích a za skříněmi. V uklizeném domě nebudou mít totiž dostatek potravy.

9. Zamezte jim přístup

Jak mít dům bez pavouků? Méně rostlin u domu, čistý dvůr, posekaná tráva, to vše odradí pavouky, kteří se nebudou mít kde schovat. Také zkontrolujte dveře a okna, zajistěte praskliny a otvory pomocí tmelu. 

10. Vyrobte si vlastní přírodní repelent

Stále se jich nemůžete zbavit? Vyrobte si vlastní přírodní repelent. Na přípravu budete potřebovat:

  • 1 hrnek bílého octa,
  • 40 kapek mátového oleje,
  • 2 hrnky vody.

Všechny přísady smíchejte a nalijte vyrobenou směs do rozprašovače. Nastříkejte na všechna místa, kde se pavouci běžně vyskytují. Nevynechejte různá zákoutí, zádveří nebo tmavé prostory.