Už nikdy neuvidíte ve svém domě pavouky ani myši. Vyzkoušejte tento trik s čajem

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Všichni se chceme ve svých domovech cítit dobře. Ale bohužel jsou chvíle, kdy se můžeme začít cítit trochu zmateně. Nemluvíme o tom, když do našeho domova vstoupí cizí člověk a my se musíme krotit, ale o malých tvorech, jako jsou myši a pavouci. Pokud jste si všimli, že máte doma tyto nevítané návštěvníky, nezoufejte. Zbavit se jich je velmi snadné! Stačí použít použitý sáček mátového čaje.

Proč přicházejí pavouci?

V září začíná období páření pavouků, kdy se samci vydávají na lov, což je může přivést do vašeho domu. Proto se pavouci vyskytují častěji na podzim. Pavouci se do interiérů dostávají především otevřenými nebo špatně stíněnými okny a dveřmi a mezerami a škvírami kolem skla. Také stopují v krabicích nebo venkovních předmětech, které jsou vneseny do domu. Někdy se pavouci dostávají do interiéru při hledání potravy a kořisti. Při vstupu dávejte pozor na otevřené nádoby s potravinami.

Proč přicházejí myši?

Nemyslete si, že je váš dům nečistý nebo že ve sklepě něco hnije, pokud si všimnete přítomnosti myší. Hlodavci jsou jednoduše mrchožrouti. Hledají úkryt a potravu všude, kde ji najdou. Pokud je váš dům prázdný, nastěhují se dovnitř. Láká je několik věcí, například přístupné venkovní odpadkové koše nebo kompostéry, ořechy a plody ze stromů na vaší zahradě, venkovní misky s potravou a vodou pro domácí zvířata nebo krmítka pro ptáky. Pro tyto účely se poohlédněte po nádobách odolných proti hlodavcům.

Jak se těchto škůdců nejlépe zbavit

Zbavit se škůdců je jednodušší, než si možná myslíte. Stačí si uvařit šálek mátového čaje a sáček nechat v místnosti, kde se vyskytly problémy s pavouky a myšmi. Mezitím si vychutnejte lahodný mátový čaj! Čajový sáček vždy umístěte do rohu, proto je nejlepší použít 4 čajové sáčky tak, abyste měli v každém rohu jeden.

Pokud nepatříte mezi ty, kteří si rádi vaří čaj, můžete stejného výsledku dosáhnout pomocí esenciálního oleje. Do rozprašovače naplněného vodou dejte 10 až 15 kapek mátového oleje a nastříkejte jej kolem lišt. Nejenže tím zaženete pavouky a myši, ale váš domov bude také fantasticky vonět! K potlačení pavouků můžete použít také skořicový a citronový olej.