Už nikdy nebudete muset řešit ucpaný odpad ani nepříjemný zápach: Za 5 minut je vše hotovo - nejsilnější likvidátor nečistot v potrubí za pár centů!

0
(0)

Dalibor , 27. 05. 2020

Ucpaný odtok v kuchyni nebo koupelně může způsobit velké nepříjemnosti. Rozhodně však není vhodné tento problém odkládat, protože úroveň zanášení se bude postupně zvyšovat až do bodu, kdy běžné postupy již nepomohou.

Žádná chemie a rychle vyčištěný průtok

Pokud v současné době řešíte problém s  ucpaným odtokem a nemáte žádné chemikálie z obchodu, ukážeme vám, jak tento problém vyřešit doma. Ve skutečnosti nepotřebujete k uvolnění odtoku agresivní chemikálie, stačí běžné ingredience, které používáte v kuchyni každý den. chemické výrobky z obchodu jsou efektivní, ale jejich manipulace může být nebezpečná a může způsobovat nepříjemné alergie, podráždění očí nebo dýchací potíže. Určitě jste slyšeli o případech, kdy tyto prostředky také poškodily samotný plynovod (tato hrozba platí zejména v případě starších vodovodů).

Pro účinné a rychlé uvolnění odtoku vám postačí 3 běžné suroviny:

  • Vařící voda (4 šálky)
  • Jedlá soda (2 šálky)
  • Ocet (1 šálek)

Jak na to ?

  1. Je to opravdu velmi jednoduché. Nejprve nalijte do odtoku 1 šálek jedlé sody a nalijte na něj vroucí vodu.
  2. Nechte několik minut působit a poté přidejte zbývající sodu spolu s octem.
  3. Poté zakryjte odtok zátkou tak, aby směs reagovala hlavně uvnitř a ne na povrchu. Nechejte působit 5-10 minut.
  4. Nakonec opláchněte odtok vroucí vodou. Nyní by měl kanalizace bez problémů vypustit.

V případě většího ucpání drenáže bude nutné postup zopakovat.

Proč to funguje?

Když hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda) přijde do kontaktu s octem, nastane chemická reakce, která může uvolnit nečistoty, usazeniny a kaly uvnitř dýmky. Když se k této síle přidá vroucí voda, vytváříme směs schopnou rozpouštět tuk, mastnotu a další nečistoty, které jsou nejčastější příčinou nepropustných trubek.