Jen co mi vyrostou na zahradě jahody, dělám svým dětem tyto skvělé slaďoučké bonbony. Jejich příprava je jednoduchá.

0
(0)

Dalibor , 21. 06. 2021

Jahodová sezóna je v plném proudu, už máte ale dost jahodových knedlíků nebo jahodového sorbetu, nejvyšší čas připravit dětem kandované jahody, které nahradí klasické a nezdravé bonbony. Děti budou doma připravené kandované ovoce milovat a budou žadonit o další, tím spíše, když se o ně podělí s kamarády. Příprava tohoto jahodového zobání je navíc velmi snadná a zvládne ji každá hospodyňka. A uvidíte, že vám ani záplavy jahod ze zahrádky na přípravu nebudou stačit, zmizí totiž ze stolu okamžitě!

Ingredience

Co budete na přípravu chutných kandovaných jahod potřebovat? Připravte si:

  • jahody – 1 kg
  • cukr – 800-900 g
  • voda – 200 ml
  • kyselina citronová – špetka

Příprava

Do většího hrnce nalijte vodu, přidejte cukr a kyselinu citronovou a přiveďte k varu.

Mezitím si připravte jahody, které odstopkujte a řádně omyjte pod tekoucí vodou, nenechávejte je plavat ve vodě, zbytečně by nasákly vodou. Jahody vsypejte do hrnce se sirupem a přiveďte k varu, nechte vařit 2 minuty a poté počkejte až cukerný nálev vychladne.

Studený sirup slijte, vraťte jej do hrnce a opět přiveďte k varu, vařte po dobu několika minut. Poté opět přidejte jahody a opět přiveďte k varu. Nechte vařit 2 minuty a zase nechte úplně vychladnout.

Proces opakujte do třetice, sirup slijte a dejte vařit, nyní jej nechte vařit opravdu dlouho, aby vznikla zcela krémová tekutina. Jak poznat, zda už je dostatečně sirup vařený? Vylijte lžíci sirupu na talířek, počkejte 5 minut a poté pomocí nože udělejte veprostřed čáru, v případě, že se tekutina opětovně nespojuje, je sirup vařený.

Do připraveného sirupu vraťte jahody, přiveďte k varu a nechte povařit 1-2 minuty. Dejte vychladnout.

Studené jahody vyjměte ze sirupu na talíř nebo tác a nechte po dobu 4 dnů sušit na parapetu. Pravidelně jahody obracejte. Jahody budou po vysušení plošší, ale budou překrásně vonět a báječně chutnat.

Zbylý sirup využijte jako jahodovou šťávu, stačí zředit vodou. Při použití sodovky vznikne chutná limonáda, postačí přidat led a pár kapek citronu.