Už jdou vzít neočkovaným dětem školku. Tobiáškovi školku vzalo očkování

0
(0)

Dalibor , 19. 02. 2020

Pokud čtete noviny nebo sledujete televizní zprávy, tak vám určitě neunikla nejnovější iniciativa Ministerstva zdravotnictví ČR.

Rozhodli se, že neočkovaných dětem odepřou možnost od roku 2020 navštěvovat školku. V září 2019 byl již návrh zákona předložen do parlamentu. Jde o vskutku bezprecedentní a nehumánní rozhodnutí.


Dnes vám chceme přiblížit příběh malého Tobiáška, který se povinnému očkování podrobil přesně tak, jak to od něj, respektive jeho rodiče, vyžaduje zákon.

No bohužel, těžko na to doplatil.

Co se přihodilo malému Tobiáškovi a jak se zachoval stát
Po povinném očkování se u Tobiáška rozvinulo těžké neurologické onemocnění, které způsobilo jeho vývojový regres a velké množství dalších zdravotních komplikací.

Dnes by malý Tobiáško, tak jako všechny jiné děti, i on strašně rád chodil do školky, ale nemůže. Jeho zdravotní stav mu to totiž nedovoluje.

Nyní jsou jako rodina odkázáni jen sami na sebe. Musí doslova prosit dobrých lidí o pomoc organizováním sbírky pro svého synka poškozeného očkováním.

Rodiče malého Tobiáška učinili všechno tak, jak měli. Nijak se nezdráhali. Podrobili se příkazem státu, podrobili se povinnému očkování. A jak se jim stát za to odvděčil?

Úplně se na ně vykašlal.

 

Co se stane, pokud se vy nebo vaši blízcí pod hrozbou odepření školky podrobíte povinnému očkování a jeho následkům dítě těžce onemocní?

 

Stane se přesně to samé, co Tobiáškovi. Stát, ministerstvo i ministryně Kalavská se na vás zvysoka vykašlou.

Promiňte, ale je mi z tohoto systému zcela na zvracení. Všude jen samé hrozby, výhrůžky, příkazy, nařízení. Ale pokud se něco stane, všichni ruce pryč. Už s tím najednou nechce mít nikdo nic společného. Žádná odpovědnost, žádné kompenzace, žádná pomoc.

Pojďme se nyní blíže podívat na to, co se vlastně malému Tobiáškovi stalo. Zde následuje jeho příběh, jak je uveden na stránce ludialudom.sk.

Tobiáškov příběh: Malý bojovník odhodlaný vyhrát svůj boj


Tobiáško se narodil 14.8.2017 po bezproblémovém těhotenství. Na svět přišel malý chlapeček, kterému osud v jeho 5ti měsících přinesl do života boj, který hrdinně zvládá a nevzdává se.


Do jeho 5. měsíce života to bylo veselé, usmívající se miminko, dělající pokroky a zajímající se o okolní svět stejně jako jeho vrstevníci.

Po druhém povinném očkování se všechno změnilo. Jak plynuly dny po očkování v polovině ledna 2018, Tobiáško postupně přestával reagovat na naše hlasy, nedíval se na nás, nezajímali ho více hračky, přestal se protáčet, žvatlat si, usmívat se a smutně ležkal dívaje se kamsi ...

Později se u něj objevily nespecifické záškuby tělíčka a po návštěvě neurologa a následné hospitalizaci mu byl diagnostikován závažný druh epilepsie a s ní související regres ve vývoji, pozastaven psychomotorický vývoj a zároveň v důsledku epileptických záchvatů poškození očí, atrofie zrakového nervu.

 

Po náročné hormonální léčbě jsme si z nemocnice přinesli malého chlapečka, který se vlivem epileptických záchvatů a léků na sebe nepodobal nejen psychicky, ale ani fyzicky.

 

Ale i v tomto ztraceni nám náš malý Tobiáško ukázal, že chce bojovat, že se nevzdá a tím dodával sílu i nám všem kolem něj.

Po zastabilizovaní zdravotního stavu jsme začali s Tobiáškom rehabilitovat, kdy již po několika terapiích bylo vidět první pokroky .. Malý krátký úsměv, natažení ručičky nesmělo za hračkou v kočárku ... Pro nás to znamenalo neskutečný posun vpřed, dodávalo nám to naději, že Tobiáško to všechno zvládne.

Tobiáško je dnes již 1,5 letý chlapeček, mentální a pohybově však na úrovni malého miminka. Je sledován ve více specializovaných ambulancích.

Hledáme stále nové možnosti léčby, chodíme na vyšetření do zahraničí, konzultujeme jeho zdravotní stav s odborníky, hodně rehabilitovat, cvičíme, absolvujeme mnohé terapie a je vidět, že ta snaha má smysl, protože Tobiáško pomaličku postupuje, nevzdává se a stále bojuje.

My všichni kolem něj věříme, že náš malý bojovník dříve či později vše dožene, že se začne hrát s hračkami, že si jednou sám sedne, bude lézt a jednou se po svých vlastních nohách rozjede za námi s úsměvem na tváři a řekne mama, tata , cokoli ...

Rehabilitace, intenzivně rehabilitační pobyty ve specializovaných centrech, vyšetření, terapie, kurzy plavání, koníky, léky, výživové doplňky, zdravotnické prostředky, či pomůcky a hračky podporující rozvoj, stimulující zrak jsou však finančně nesmírně náročné a nehrazené ze zdravotního pojištění.

Vrátila jsem se do práce alespoň na částečný úvazek, protože jsem živitelkou rodiny. Tobiáškov otec je sám ve složité životní situaci ...

Bohužel bez finanční pomoci se nám jen velmi těžko daří dopřát mu takovou speciální péči jakou by potřeboval. Velmi nám pomáhá rodina, přátelé a dobří lidé. Snažíme se dělat pro něj i nemožné ...

Tobiáško má velkou šanci vyhrát svůj boj. Uvědomujeme si, že nyní je ten nejvhodnější čas dohnat ztracené, opravit zkažené, protože mozek se stále vyvíjí, je plastický a umí si znovu naprogramovat poškozené vzorce, najít si nové cesty, jen mu třeba denně a správně ukazovat jak a drilovat to.


Jak se to dá zvládat? Odpověď asi znáte, přečetli jste si už tolik podobných příběhů ...

Ano, je to velmi těžké. Nikdo Vám nedá návod, jak to v sobě zpracovat, vypořádat se s tím. Ono to asi ani nejde. Důležité je neohlížet se dozadu, nehledat viníky, ale hledět dopředu a nevzdat to, věřit a makat.

Vědomí, že Tobiáško má šanci se z toho dostat a být v situaci, že to nemůžete zajistit, protože na to nemáte potřebné peníze, je odzbrojující. Ale nevzdáme se, budeme dále bojovat, pokud budeme vládat.

Chtěli bychom proto i vás všechny velmi pěkně poprosit o pomoc na Tobiáškovej cestě za vítězstvím. Velmi bychom chtěli pro něj vysbírat penízky na delfínoterapiu a s tím spojený komplexní rehabilitační program.

Každé jedno euro, které nám darujete znamená pro našeho malého chlapečka naději, je větrem v plachtách, který ho pohání vpřed do cíle.

A my vám za to ze srdce děkujeme!