Uvízla vám v krku rybí kost? Díky těmto užitečným trikům se jí rychle zbavíte.

0
(0)

Dalibor , 19. 10. 2020

Blíží se Vánoce. Dětičky se těší na Ježíška a vy se nemůžete dočkat kapra a bramborového salátu. Kapr je smažená vánoční pochoutka, kterou si dopřávají i lidé, kteří jinak rybu nevezmou do úst. No, a podle toho to také někdy dopadá. Snad všichni máme zkušenost s tím, že jsme se dusili rybí kostí, nebo jsme toho byli alespoň svědkem. Jsme národ bez moře a rybám obecně moc neholdujeme, proto málokdo ví, jak se rychle zbavit uvízlé rybí kosti. Nechcete s kostí uhánět o svátcích na pohotovost? V tom případě si pozorně přečtěte náš článek.

Dětem rybu důkladně oberte

Ryba je velmi zdravá, a tak přirozeně chceme, aby byla součástí dětského jídelníčku. Pokud dětem připravujete mražené kostky nebo rybí prsty, nehrozí jim téměř žádné nebezpečí, i když o kvalitě takové rybky lze polemizovat. V případě, že jste dětem upekli celou rybu, raději maso důkladně oberte a neriskujte, že by dítě nějakou kost polklo. Pokud by se vám ale nepodařilo rybu obrat od všech kostí, nebo kost uvízla nějakému nepozornému dospělému, vyzkoušejte následující tipy, jak kost z krku rychle odstranit.

Rybí kost v krku může být velmi nebezpečná!

Proto je nutné rychle se jí zbavit.

  1. Zkuste nejdříve kost vykašlat. Pokud se snažíte několik minut a kost se ani nehnula, můžete vyzkoušet následující možnosti
  2. Lokněte si olivového oleje. Promaže hrdlo a kost se uvolní
  3. Namočte chléb do teplého mléka a jezte ho po malých soustech
  4. Popíjejte vodu s octem. Zřeďte ocet s vodou a po doušcích ho pijte. Kost změkne a uvolní se. Tato metoda je ale zdlouhavější a ne každý snese vypít octovou vodu

Hlavní je zachovat klid a nepanikařit. Pokud ale žádná z těchto metod nepomáhá, nebo se jedná o velkou a tvrdou kost, je lepší vyhledat odborníka, který kost odborně odstraní.