--> --> Už roky mě trápily oteklé nohy a voda v těle. Babička mi poradila tento bylinný čaj a otoky jsou pryč. Zkuste i vy tento přírodní nápoj. - iRecept

Už roky mě trápily oteklé nohy a voda v těle. Babička mi poradila tento bylinný čaj a otoky jsou pryč. Zkuste i vy tento přírodní nápoj.

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 13. 08. 2020
-->

Nateklé nohy trápí celou řadu lidí. A projevují se zejména v horkých letních dnech, kdy je tělo vystaveno náročnějším podmínkám než jindy, pokud jde o regulaci tekutin. Nejčastější příčinou otékajících nohou bývá nadváha, nedostatečné prokrvování končetin či nezdravá strava, ale důvodů může být mnohem více. Přesto existují hned dva rychlé a efektivní způsoby, jak s nateklými nohami bojovat. Zamyslet se nad svým zdravotním stavem byste se nicméně měli i tak, pokud těmito potížemi trpíte.

Petrželový čaj

Úplně nejsnazší způsob boje proti oteklým nohám je pravidelná konzumace petrželového čaje. Listy a kořeny petržele je třeba nasekat nadrobno, případně je rovnou nadrtit či rozemlít. Takto zpracovnou petržel vložte do půl litru vroucí vody, znovu přiveďte k varu a vařte zhruba pět minut. Poté nechte čaj vychladnout a po zbytek dne jej můžete skladovat v ledničce. Petrželový čaj byste měli pít třikrát denně, na tři dávky vám vyjde jedna dávka. Nejlepší je pít čaj po celé léto.

Masáž bylinnými oleji

Pro zmírnění otoků je možné také nohy a chodidla namasírovat bylinnými oleji. Nejlepší je pro tyto účely směs, která se skládá z:

  • 25 ml rozmarýnového oleje
  • 150 ml olivového oleje

Před masáží a krátce po ní byste měli odpočívat, tento typ zdravotní masáže není vhodné aplikovat na svaly, které jsou ještě v zátěži. Podobně jako petrželový čaj může být i masáž pouze preventivní, a tak si ji můžete dopřát po ránu, když víte, že vás čeká náročný den.

Léčba nateklých nohou začíná odstranění příčin

Obě dnešní metody jsou sice účinné, neodstraňují však příčiny, kvůli kterým vám nohy natékají. Nejde tedy o zázračné metody, které vás vyléčí z vašich neduhů. Pokud natékáním nohou trpíte, je dobré zkonzultovat zdravotní stav s vaším praktickým lékařem a dodržovat jeho doporučení. Díky tomu předejdete celé řadě komplikací, které by vás mohly za pár let potkat.

-->