Ústní voda jakožto pomoc po celém dni na nohou v práci. Takto si doma ulevíte od bolesti a oteklosti.

0
(0)

Dalibor , 05. 03. 2021

Už vás někdy napadlo, že ústní voda nemusí sloužit jen k čištění dutiny ústní? Díky jejím skvělým účinkům ji můžete použít i k jiným účelům. Teď si asi říkáte, že nebudete plýtvat tak drahým přípravkem. Jenže tohle rozhodně není mrhání penězi, naopak! Díky jejím skvělým výsledkům nebudete muset utrácet za jiné prostředky. Proto pokud vám doma v koupelně leží láhev ústní vody, pojďte se mrknout na tyto tipy!

Dezinfekce

Poslouží jak na menší řezné rány a odřeniny, tak i na dezinfekci domácnosti. Vše jen díky tomu, že obsahuje alkohol. Takže pokud doma nemáte nic pro potření rán (třeba tento problém často řešíte slivovicí), zde je ještě další alternativa, jak zamezit zanícení ran. Podobně pokud vám došla voda po holení, nemusí se váš manžel bát použít ústní vodu. Její účinky jsou prakticky velice podobné. Nemusíte se bát, pleti rozhodně neuškodí.

Zatočí s mastnou pletí

Ústní vodu mohou na pleť používat i ženy, které si chtějí pleť vyčistit a dodat jí svěží vzhled. Boj s mastnou pletí je totiž někdy běh na dlouhou trať a ústní voda pomůže se snadno a rychle mastnoty zbavit. Naneste ji na tampon, kterým pleť jemně potřete, přitom se vyhněte kontaktu s očními víčky a okolí očí! Nakonec si obličej opláchněte obyčejnou vodou, nejlépe studenou. Konečně se vám nebude lesknout čelo a tváře, naopak vaše pokožka bude mít příjemný nádech.

Péče o nohy

Voda pro vyplachování úst se dá skvěle použít i pro zjemnění zdrsnělé pokožky vašich nohou. Do připraveného nálevu můžete nohy naložit po dobu několika minut a užít si skvělou lázeň. Nakonec chodidla otřete drsným ručníkem a uvidíte sami, jak budou jemné. Pokud často trpíte plísněmi, můžete s nimi zatočit i pomocí tamponků namočených v ústní vodě. Těmi nohy potřete a nechte působit. Ucítíte lehké pálení. Potom nohy omyjte a pořádně vysušte ručníkem. Musíte mít trpělivost a s plísní bojovat systematicky. Například plíseň na nehtu může odejít po 3–4 týdnech takové intenzivní léčby. Pokud zlepšení neuvidíte, může být plíseň poněkud odolnější a je na místě navštívit dermatologa.