Pokaždé, když jdu dát prát prádlo, liju do pračky trošku Listerinu. Ústní voda totiž dělá něco, o čem jste určitě nevěděli.

0
(0)

Dalibor , 18. 01. 2021

Čištění pračky a udržování její čistoty je jedním z nejsložitějších, nejnamáhavějších a nejzdlouhavějších úkolů, které se v naší domácnosti můžou vyskytnout. A i když známe všechny možné vychytávky s octem, jedlou sodou a mnohými dalšími, tak ústní voda je pro nás jedna velká neznámá. Mnoho z vás se nejspíše už jenom nad názvem tohoto článku zarazila, možná jste i očima zakroutily a vytočily je v sloup nebo jste si jenom unaveně povzdechly, že je tady zase něco „nového a zázračného“.

Proč ústní voda?

Jak již bylo řečeno, tak na čištění a úklid naší pračky existuje řada „fíglů“, prostředků a postupů, například použití octa či jedlé sody. Ovšem tyto přísady a jejich účinky trvají jen několik dní, možná týden, a poté jsou vodní kámen i nepříjemný zápach zpátky a vy můžete začít s čistěním znova. Ústní voda a její účinky na druhé straně:

  • Dlouhodobě odstraňuje nepříjemný a divný zápach.
  • Odstraňuje vodní kámen a další usazeniny v pračce.

Díky ústní vodě bude vaše pračka čistá a svěží, jako nová, až po dobu jedno měsíce a vy si budete moci užívat svěží vůně nejen vašeho oblečení, ale i pračky samotné.

Jak ústní vodu používat

Vyčištění pračky pomocí ústní vody je velice jednoduché. Po posledním vyprání vašeho prádla do bubnu pračky nalijte sklenici ústní vody, poté nalijte ústní vodu v menším množství i do nádržek na prací gel a aviváž. Následně pračku spusťte na samočistící program na nejvyšší možnou teplotu.

Po ukončení programu buben pračky i nádržky otřete čistou vodou a vaše pračka bude jako nová! Žádný zápach ani vodní kámen či další usazeniny, jen čistota a svěží vůně. Na ústní vodu nedají dopustit hospodyňky z celého světa a každý měsíc svou pračku čistí právě tímto způsobem. Je rychlý, cenově dostupný a jeho účinky jsou dlouhodobé a vy se tak můžete věnovat jiným činnostem.

👍 Tento návod je užitečný