Ušijte si parádně roušku: Zde je podrobný návod!

0
(0)

Dalibor , 18. 03. 2020

Touhu po nových botách či kabelkách najednou v posledních dnech nahradila touha po obyčejném roušku, z něhož se stal nedostatkové zboží. Naštěstí si však tuto ochrannou pomůcku můžeme vyrobit i sami, přičemž jeden z parádních návodů nabízí multitalentovaný Lukáš Kimlička.

Lukáš Kimlička už sice ve svém profesionálním zaměření zavěsil módní návrhářství na hřebík, ale to neznamená, že mu to se skicami a za šicím strojem nejde stejně šikovně jako před lety.

Nabyté dovednosti tak známý módní guru využil ve prospěch toho, aby si v těchto krušných časech mohli lidé vyrobit roušky sami doma.

Kromě toho se vyhlášený fotograf a make-up artista při obrázkoom návodu vylil ze svých pocitů.

,, Nejvíc mě mrzí, že se zde začaly objevovat i zprávy typu "zas je celý Instagram zaspamovaný #ruskoniejehanba. Tak pokud má mít nějaký spam význam a smysl, tak je to tento! Přesně toto je význam sociálních sítí. Velmi mnoho lidí z Čech mi včera psalo, že tam roušku nenosí skoro nikdo a pokud ho někdo i má, tak na něj dívají jako na idiota. Všichni dobře víme, jak v Čechách momentálně dopadly ..., "zamyslel se Lukáš, podle kterého by právě vlivní influenceri měli alespoň v těchto dnech místo postovania slevových kódů a zaplacených nesmyslů šířit dobrou osvětu. ,,Alespoň jednou by tak udělali něco užitečné pro nás všechny, " vyjádřil se.

Na závěr příspěvku přidal obdivovaný sympaťák ještě pár slov ke svému návodu k výrobě roušek.

,,Píšete, zda filtr přežije vysoké teploty praní. Nevím. Ale možná by bylo lepší ho ušít tak, aby se tam filtr dal pouze vsunout a vyměnit. Takže to musím ještě vytuningovať. Pokud nemáte doma gumičky jako já, použil jsem gumu z ramínek z podprsenky. Našel jsem doma nějakou z focení, tak posloužila, " Lukáš se podělil o rady, které si lidé okamžitě osvojili a začali přidávat fotografie s rouškami, ušitými podle jeho instrukcí, přičemž samozřejmě nešetřili slovy chvály.