Tento muž nemohl dlouhé noci spát, až potom přišel na způsob, jak usnout jako mimino. Podívejte se na tento lék.

0
(0)

Dalibor , 30. 11. 2020

Snad každý z nás zaručeně zažil momenty, kdy se celou noc házel a otáčel, díval se na oblohu nebo do stropu a přemýšlel o minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Mezitím se za okny začaly objevovat paprsky úsvitu a vy jste najednou zjistili, že jste vůbec nespali, musíte už vstát a jít do práce nebo se začít starat o rodinu. Chcete vědět, proč tak bojujete s nespavostí?

Proč k tomuto nepříjemnému stavu dochází a jak tomu zabránit? Přečtěte si následující řádky až do konce a zjistíte, jak překonat nespavost pomocí jednoduchých produktů, které máte zaručeně doma. Díky tomu se vždy dobře vyspíte a nebudete muset do nekonečna počítat ovečky, štěňata nebo cokoli jiného. A jak všichni víme, dostatečný a kvalitní spánek je základem pevného zdraví.

Nejčastější příčiny nespavosti

Nespavost se často vyskytuje pod vlivem mnoha negativních stavů mysli, které se u mnoha lidí pravidelně objevují a se kterými už jste se jistě sami setkali. Mozek se z toho důvodu nedokáže uvolnit, protože tyto potíže absorbuje každý den a přenáší je na následující den. O jaké potíže se přesně jedná? Na co byste si měli dávat pozor a snažit se je eliminovat ze svého života? Jedná se zejména o:

  • stres,
  • úzkosti,
  • problémy v práci a v rodině.

Dalším častým důvodem jsou léky, které vám předepíše lékař. U mnoha léků najdete jako vedlejší účinky právě nespavost. Jedná se přitom zejména o léky, jako jsou analgetika, protizánětlivé léky a antihypertenziva. Některé z nich mohou na začátku způsobovat ospalost, ale během pár dnů se situace může úplně otočit a ve skutečnosti nebudete moci usnout.

Kolik spánku potřebujete?

Spánek je podobný nabíjení baterie u mobilního telefonu. Jen s tím rozdílem, že elektronické zařízení se nabije za hodinu, zatímco lidské tělo potřebuje sedm až osm hodin denně do úplného nabití. Čím více budeme spát, tím produktivnější budou naše dny. Mnoho lidí věří, že je možné nahradit ztracené hodiny spánku šálkem kávy, ale není to tak. Na chvíli budete plní energie, ale tento pocit rychle zmizí a budete se cítit ještě hůř! Potřeba spánku se samozřejmě mění podle věku.

  • Novorozenec (0-3 měsíce): 14-17 hodin
  • Batole (1-2 roky): 11-14 hodin
  • Školák (6-13 let): 9-11 hodin
  • Dospělý (18-65+ let): 7-9 hodin

Prevence poruch spánku

Doporučení odborníků na kvalitní a ničím nerušený spánek, jsou na první pohled jednoduché. Dodržet je v praxi tak snadné není. Žijte aktivním životním stylem, ale nepřehánějte to. Snažte se vyhnout stresovým situacím, kdykoli můžete. Zbavte se špatných návyků, jako je kouření, pití alkoholu apod., zařaďte do jídelníčku zdraví jídla a pijte bylinné čaje.

Mějte přehled o svých spánkových podmínkách. Postel by měla být pohodlná, světlo vypnuté a vzduch čerstvý. Důležitá je také ideální teplota. Neutralizujte vnější podněty tím, že budete nosit masku na spaní a špunty do uší. Místo sledování televize nebo koukání do počítače, raději zvolte knihu nebo malou zdravotní procházku.

Nejlepší lék na nespavost

Sůl a cukr jsme zvyklí považovat za nepřátele naší postavy a zdraví obecně. To vám však může pomoci zapomenout na problémy se spánkem. Stačí smíchat 1 čajovou lžičku mořské soli (ideálně růžové) a 5 čajových lžiček hnědého cukru. Pokaždé, když nemůžete spát, dejte si pod jazyk ½ čajové lžičky této směsi. Můžete si vzít i obyčejnou sůl a cukr. Účinek se tím příliš nezmění.

Díky tomuto kouzelnému receptu budete moci klidně prospat celou noc a další se cítit šťastní a odpočatí. Imunitní systém těla bude posílen. Bolest hlavy zmizí, energetická hladina, serotonin a elektrolyty se zvýší. Tato směs vás navíc ochrání před stresem a sníží hladinu kortizolu, stresového hormonu.