Umělá sladidla vás mohou i zabít. Co všechno vám hrozí při jejich konzumaci?

0
(0)

Dalibor , 22. 04. 2020

Nemoci z umělých sladidel (ASD) jsou mořem, který se šíří celou Amerikou. Podle nejnovější studie umělé sladidlo aspartam souvisí s metabolickými a trávicími onemocněními.

Neočekávejte však, že vás na to upozorní lékař.

ASD odpovídá za mnohé z nemocí, včetně Crohnovy nemoci, zánětů, žaludečního refluxu a syndromu dráždivého tračníku.

Lékaři udělají všechno možné, jen aby nemuseli pojmenovat věci pravým jménem a mohli vám celé nadcházející týdny předepisovat drahé léky a objednávat vás na další kontroly.

Přitom jediné, co musí pacienti udělat, aby ochránili své zdraví i peněženky, je omezit příjem umělých sladidel na minimum.

Přítomnost onemocnění z umělých sladidel už víc nemůžeme ignorovat. Scientific American uvádí, že lidé a myši tráví a extrahují energii z potravy prostřednictvím genů a bilionů mikrobů, které jsou propojeny s trávicím systémem.

Studie zjistila, že umělá sladidla umožňují extra rychlé množení střevních bakterií, které extrahují energii z potravy a ukládají ji ve formě tuků.

Trpká pravda o umělých sladidlech

Můžeme říci, že umělá sladidla umožňují rozrůstání bakterií, které shromažďují tuk v oblasti boků, stehen a břicha, říká Peter Turnbaugh, odborník v oblasti vzájemného působení bakterií a metabolismu z Kalifornské univerzity.

Jeden z experimentů spočíval v tom, že 10-týdenní myši dostávaly denně dávku aspartamu, sukralózy nebo sacharinu. Druhá skupina 10-týdenních myší dostávala přírodní cukr.

Výzkumníci zjistili, že myši, které dostávaly umělá sladidla, měli abnormálně vysoké hodnoty hladiny cukru v krvi. To naznačuje, že jejich tkáně měli potíže se vstřebáváním cukru (glukózy) v krvi.

Neschopnost těla přeměnit glukózu na energii urychluje vznik cukrovky, kardiovaskulárních onemocnění a problémy s játry.

Autoři studie dospěli k závěru, že umělá sladidla "mohli přímo přispět k ještě většímu šíření právě té epidemie, se kterou původně zamýšleli bojovat" a že u některých lidí způsobují přibírání a zhoršení zdravotního stavu.

"Už léta jsme předpokládali, že změny působení střevních bakterií by mohly při obezitě hrát nějakou roli," řekl Ilseung Cho, gastroenterolog z Newyorské univerzity.

Škody napáchané aspartamem jsou nenapravitelné

Naneštěstí, důsledky konzumace umělých sladidel jsou nenapravitelné. Neexistují žádné léky na předpis, které by dokázaly vyléčit zdravotní problémy vyvolané požíváním umělých sladidel.

Kupodivu, více než 70% nahlášených případů fibromyalgie, chronické deprese, syndromu dráždivého tračníku i žaludečního refluxu do jícnu způsobilo požívání umělých chemikálií, které úřady souhlasili jako vhodné ke konzumaci.

Jedním z dlouhodobých důsledků pravidelné konzumace umělých sladidel je i rakovina. ASD je sice krátkodobým důsledkem, ale netřeba ji brát na lehkou váhu.

Předepisované léky pro léčbu těchto "chronických chorob" vyvolávají vedlejší účinky, které si mnohdy vyžadují užívání dalších léků. To často vede ke zhoršení původního stavu.

Naštěstí k léčbě ASD nepotřebujete žádné léky na předpis, ba ani doktora. Stačí jen zahodit nakoupené žvýkačky a bonbóny bez cukru, stejně jako všechny nápoje a potraviny, které jsou označeny jako nízko nebo bezkalorické ( "light" a "zero").

Vždy si čtěte obsah potravin uvedené na obalu. Pokud spatříte, že obsahují aspartam, sukralózu, sorbitol, acesulfam draselný (acesulfam-k), kyselinu asparagovou nebo sacharin, nekonzumujte jejich.

Pokud si potřebujete ukojit své choutky na sladké a nechcete si zvýšit energetický příjem, vyzkoušejte xylitol nebo stevia, nebo prostě konzumujte více ovoce.

Závěr

Pokud vaše zdravotní problémy přetrvávají, udělejte si přesný seznam potravin, které sníte za daný týden, a konzultujte ho s Naturopati nebo výživovým poradcem.

Nepotřebujete, aby vám někdo předepisoval otravu. Potřebujete ji jednoduše přestat přijímat!

👍 Tento návod je užitečný