Udělejte si výborný tvarohový pudink

0
(0)

Dalibor , 17. 03. 2021

Tvarohový pudink je lahodný, a kromě toho také zdravý dezert, který lze snadno připravit doma. Můžete tak překvapit své blízké vynikajícím jídlem. O zdravosti a vhodnosti surovin pro lidské tělo se můžete přesvědčit sami. Na tvarohový pudink budete potřebovat tyto suroviny:

  • 5 ks vajec
  • změklé máslo nebo rostlinný tuk
  • 0,5 kg tvarohu
  • 100 g zakysané smetany
  • 1 polévková lžíce pískového cukru
  • bramborový škrob
  • 2 lžíce vanilkového cukru

Vaření tvarohového pudinku

Tvaroh pro takovýto jemný pudink je lepší vybrat bez kyselosti, nevýrazný, měkký a mastný. Chuť tvarohového pudinku závisí právě na kvalitě tvarohu, proto byste na něm neměli šetřit. Do hlubokého šálku nebo do misky vložte tvaroh, vaječné žloutky po pěti vejcích, zakysanou smetanu, bramborový škrob a vanilkový cukr. Bílky dejte prozatím do chladničky, potřebujete, aby byly studené.

Pomocí mixéru přetvořte tvaroh s dalšími přísadami na jednotnou tvarohovou pastu bez hrudek. Pokud nemůžete použít mixér, otřete tvaroh jemným sítem nebo využijte mlýnek na maso a vše důkladně promíchejte. Vyjměte bílky z chladničky a rozšlehávejte je do husté pěny, která dobře drží tvar. Pokračujte ve šlehání bílků a v malých porcích do nich přidávejte cukr. Až bude v mixéru všechen cukr, šlehejte bílky a cukrem dalších 5 minut.

Dále ušlehané bílky odložte stranou a pracujte se lžící nebo špachtlí. Vezměte několik lžic sladké bílkové pěny, přidejte je do tvarohové hmoty a promíchejte mírnými a pomalými pohyby. Rychlými a silnými pohyby narušte formu bílků v tvarohu, dostane se do nich kyslík a ve výsledku dezert nebude držet tvar. Tvarohová hmota se stane velmi vzdušnou.

Těsto na tvarohový pudink opatrně vložte do formy vymazané máslem nebo jiným tukem, ve které ho uvaříte. Bez ohledu na to, jak vaříte tento pudink, nesmíte během vaření otevřít troubu ani poklop nádoby, jinak se pudink usadí.

Jiné postupy přípravy

Pro dušení pudinku použijte formu pro napařování rýže vymazanou tukem nebo vyloženou pečicím papírem, aby se pudink dobře vyndával. Vložte suflé z tvarohového těsta do formy a zakryjte horní část fólií tak, aby se na ní hromadila kondenzace z páry, nikoli na pudinku. Vařte pudink zhruba 40-45 minut a nechte ho vychladnout přímo v přístroji na napařování. Nemusíte se bát spáleného hnědého dna. Po vyndání můžete ozdobit banánovým krémem a čokoládovou drobenkou.

Tvarohový pudink lze také vařit. Doba vaření tvarohového pudinku podle tohoto receptu je 45-50 minut při 180 stupních v předehřáté troubě. Hotový pudink nevyndávejte okamžitě z trouby, nechte ho stát uvnitř s pootevřenými dveřmi trouby, dokud trouba úplně nevychladne. Poté ozdobte banánovou zakysanou smetanou a čokoládovými drobky.

Poslední možností je vaření na vícevařičovém sporáku. Pudink pro upečený ve vícevařičovém sporáku položte do režimu pečení. Tvarohový pudink se peče po dobu 65 minut, můžete si nastavit tlačítko "doba vaření". Během vaření pudinku neotvírejte a nekontrolujte, to byste neměli udělat dokonce ani po uplynutí doby vaření. Vypněte multi-vařič a nechte ho po dobu 1 hodiny stát v zavřeném vařiči. Teprve pak lze otevřít víko. Teprve nyní lze pudink vyndat. Nechte ho vychladnout a ozdobte zakysanou smetanou, případně banánovou smetanou a strouhanou čokoládou.

👍 Tento návod je užitečný