Spoustu žen neví jak udělat jednoduše ale efektivně make-up. Zkuste návod podle této slečny a nebudete litovat.

0
(0)

Dalibor , 12. 09. 2020

Každá žena se maluje svým vlastním způsobem a v intenzitě, která ji vyhovuje. Nanášení make-upu a či kosmetických přípravků se zvýrazňujícím efektem by mělo být prováděno tak, aby zůstal zachován přirozený vzhled obličeje a zároveň podtrženy jeho přednosti. Tímto způsobem k make-upu přistupují také profesionální maskéři a vizážisti. Následující jednoduché triky vám pomohou přiblížit se k jejich umění.

Jak na profesionální make-up v domácích podmínkách

Strategií profesionálního make-upu je používat přesné a homogenní vrstvy a křivky jednotlivých přípravků. Vizážisté či maskéři mají obvykle pro dané úkony různé grify a pevnou ruku, pokud se jim chcete vyrovnat, zkuste používat následující triky.

Oční linky a stíny

Zvýraznění a stínování víček a řas je jedním z hlavních nástrojů, jak dodat obličeji výraznější vzhled. V tomto případě se zaměřte na několik specifik, které pomáhají dosáhnout velmi dobrých výsledků. Pokud chcete, aby okolí vašich očí bylo neodolatelné, moly byste na něj nanášet linku v horní i spodní úrovni víček, která podpoří hustý dojem řas. Na horní stranu víček můžete linku pohodlně nanést pomocí kleštiček na řasy – stačí do vnitřní strany vykreslit linku tužkou a následně ji na víčko otisknout. Spodní linku pak zvýrazníte tužkou tělové barvy, kterou nanesete přímo na hranu víčka (pod řasy) – oko se tímto způsobem opticky rozšíří a bude vzbuzovat pronikavější dojem. Nanášení linek je poměrně náročné, a navíc by mělo být na obou stranách stejné – v případě, že se vám linky nezdají, není potřeba začínat od začátku, chybné místo mžete zatřít korektorem a pokračovat v práci. Pokud táhnete linku i mimo víčko (k dosažení rozšiřujícího efektu do stran a spojení horní a spodní linky), můžete si pomoci kartou, kterou ve sklonu přiložíte k víčku. Tímto způsobem můžete také pracovat s očními stíny, které by měly být vždy nanášeny jen na víčko a po úroveň linky.

Řasy a obočí

Řasenka vás může také pěkně potrápit, zvláště má-li tendence se třepit na již hotové stíny. Pokud chcete tomuto jevu zabránit, při nanášení vložte mezi řady a víčka kartu či kapesník a chvíli počkejte, než po nanesení zaschne. U obočí by mělo být dosaženo kompaktního vzhledu, který se vytváří tužkou vodné barvy. Pokud je vaše tužka příliš tvrdá, před vykreslováním obočí ji nahřejte (např. nad zapalovačem).

Nedokonalosti kolem očí

Hlavně po spánku bývá kůže kolem očí dehydrovaná. Chcete-li si zachovat mladistvý vzhled, používejte na noc oční krém, který se nanáší na místa, kde se utváří kruhy pod očima. Krém uchovávejte vždy v lednici, jeho účinky se tak znásobí. Pro zakrytí nedokonalostí nanášejte na plochu tváří korektor, nikoliv však pouze na kruhy, ale vystínujte jej až do středu tváří – barva pleti se sjednotí a bude vpadat přirozeně.

Rty

Chcete-li dosáhnout dojmu plných rtů, naneste na rtěnku do středu ještě druhou světlejší vrstvu a ke koutkům ji vystínujte. Takto budou vaše rty neodolatelné.