Sylva 57: "jsem přepracovaná a mám problém usnout". Toto je trik jak usnout za 30 vteřin.

0
(0)

Dalibor , 28. 01. 2021

Po náročném dni a při dlouhodobém stresu nebo silném rozrušení může být skoro nemožné usnout. Převalujete se z boku na bok a žádná poloha není dostatečně pohodlná. Kromě toho neustále kontrolujete čas, za jak dlouho bude zvonit budík. A čím více se soustředíte na to, že nutně potřebujete usnout, protože brzo ráno vstáváte, tím je celá situace akorát horší a spíše se usnutí nedaří. Pomoci vám však může jednoduchý a nenáročný způsob popsaný v tomto článku.

Jednoduché počítání při dýchání

Toto dechové cvičení je vhodné dělat pravidelně, každý den po probuzení a zároveň každou noc před spaním, protože si tak naučíte tělo a zlepšíte účinek. Kromě zkrácení doby potřebné k usnutí vám tento jednoduchý trik založený na počítání 4-7-8 pomůže například při stresových situacích, záchvatech paniky nebo při potřebě snížit krevní tlak ve vypjatých a náročných chvílích.

Hluboký nádech

Prvním krokem, kterým to všechno začíná, je nádech. Měl by být hlubší, ale zároveň nesoutěžíte o největší nádech. Jazyk mějte v uvolněné poloze, aby se dotýkal patra. Poté se pomalu nadechněte nosem a v duchu klidně počítejte do čísla 4.

Zadržení dechu

Nyní zadržte dech, zatímco zůstanete uvolněni, a v duchu počítejte do 7. Vaše tělo bude mít nyní dostatek času na vstřebávání kyslíku. Během této chvíle se uvolňují orgány a díky soustředění na počítání si vyčistíte hlavu od rušivých myšlenek, které brání ve spaní. Tímto způsobem se také přirozeně zvýší obsah kyslíku v krvi a vaše tělo se začne uvolňovat.

Uklidňující výdech

Vydechněte veškerý vzduch ústy při počítání do čísla 8. Snažte se vydechovat rovnoměrně a co nejvíce plynule. Pomalým výdechem zajistíme, aby veškerý vzduch, který již byl využitý, byl zcela vytlačen pryč z těla. S trochou praxe můžete tento trik použít kdekoli, abyste se během několika sekund dostali do stavu relaxace, což může být velmi praktické při stresových situacích nebo záchvatech paniky.