Bolesti břicha a nafouknutí může být způsobeno vnitřními parazity. Tímto způsobem se jich mžete zbavit.

0
(0)

Dalibor , 04. 03. 2021

V lidském těle se přirozeně vyskytuje velké množství mikroorganismů, které s námi mají symbiotický vztah, takže nám neškodí, ale mnohdy naopak pomáhají. Bohužel se však mohou objevit také parazité, které ve svém těle rozhodně nechceme. V článku najdete recept na domácí účinný přípravek pro spolehlivé zahnání parazitů pryč z těla. Tento recept se vyplatí provádět jednou za čas hlavně v případě, kdy máte domácí mazlíčky, takže je větší pravděpodobnost nákazy některým z mnoha různých parazitů.

Co budete potřebovat pro přípravu domácího lidového léku proti parazitům?

  • Pelyněk pravý
  • Vroucí vodu, zhruba 200 ml

Právě pelyněk představuje klíčovou surovinu, protože má přirozené čisticí vlastnosti. Konzumace takto připraveného přípravku je vhodné pro děti od 12 let a pozor by si měly dávat těhotné či kojící ženy, pro které to také není příliš dobré. Pro běžné lidi se však obecně doporučuje užívání zhruba dvakrát ročně, ale rozhodně si nedávejte jednorázové vyšší dávky a nic nepřehánějte.

Jak si domácí přípravek proti parazitům připravit

Příprava domácího léku pro odstranění parazitů je velmi jednoduchá. Budete potřebovat zhruba jednu polévkovou lžíci pelyňku. Tu zalijte 200 ml vroucí vody. Nádobu přikryjte a nechte luhovat zhruba 20 až 30 minut. Po uplynutí této doby směs prolijte přes sítko. Připravený nápoj si nechte na konzumaci ráno a večer. Hned ráno před jídlem si dejte 100 ml a druhou polovinu následně večer.

Užívání přípravku by mělo trvat zhruba 3 dny. Pro ještě lepší výsledek a účinek se doporučuje sníst špetku mletého hřebíčku každý večer během této ozdravné kůry. Protože jde o silné bylinky, užívání neprotahujte na déle než 3 dny v kuse a nepřesahujte uvedené dávkování. Kůru opakujte zhruba za několik týdnů a pro preventivní použití stačí víceméně dvakrát za rok či podle potřeby.