Účinný lék od mé babičky, který vás rychle zbaví migrény

0
(0)

Dalibor , 24. 01. 2020

Máte časté migrény a nevíte si s tím rady? Léky užívat nesmíte, nebo nechcete? Máte pocit, že jste vyzkoušeli už opravdu všechno, ale není to tak? Domácí léčba vycházející z osvědčených receptů našich babiček je to nejlepší a nejúčinnější co můžete pro svou hlavu udělat.

Nejste ani první ani poslední, koho trápí migréna a nezabírají na ni léky. Pokud jste navštívili lékaře, o problému ho informovali a on Vám přece nemohl předepsat nic víc než léky od bolesti, pak je ten správný čas na přípravu domácí medicíny. Staré herbáře a zápisníky, které si hlídali naše babičky ještě po svých babičkách, ukrývají své malé, domácí, léčitelská tajemství.

Projevy migrény

Než se dostanete k jednotlivým domácím medicinae, specifikujte nejprve, zda jde právě ve Vašem případě o skutečnou migrénu. Mnozí lidé si totiž představují migrénu, jako obyčejnou bolest hlavy. Ta může být způsobena tlakem, změnou hormonálních hladin nebo obyčejným špatným spánkem.

Skutečnou migrénu rozpoznáte podle několika znaků. Světlo Vaši bolest ještě více zesiluje. Kromě bolestí hlavy máte i nevolnost, zvracení, před očima se vám zjevují rychlé záblesky, pociťujete mravenčení v nohách.

Babiččina medicína

solný roztok

Tento domácí recept používali lidé nejen na migrény, ale na bolesti hlavy obecně, už odnedávna. Kdysi se věřilo, že sůl je všelékem na všechny nemoci a neduhy, jen je třeba vědět, v jaké formě ji nemocnému podat. Solný roztok, který účinkuje na bolest hlavy je velmi jednoduchý. V dnešní době si ze soli můžeme vybírat, naši předkové ještě takovou vymoženost neměli.

Budete potřebovat:

 • ½ citronu
 • ½ čajové lžičky soli

Vyždímejte do sklenice citron a přidejte sůl. Naplňte pohár vodou a pořádně zamíchejte, aby se vše rozpustilo. Zácpy si nos a roztok vypijte. Za pár minut je po migréně. Zaručeně!

Jablečný ocet

Obrovskou bombou v léčbě migrény je i obyčejný jablečný ocet. Kromě migrény Vám však zreguluje hladinu cukru v krvi, či sníží vysoký tlak.

Budete potřebovat:

 • 1 polévkovou lžíci jablečného octa
 • 1 polévkovou lžíci medu
 • sklenici teplé vody

Do sklenice si napusťte teplou nepřevařená vodu, vylijte do ní lžíci jablečného octa a lžíci medu a pořádně zamíchejte. Vypijte na jeden krát a pár minut počkejte. Migréna začne pomalu ustupovat. Pokud snesete, můžete jablečného octa přidat io lžíci nebo dvě navíc.

Máta peprná

Tato kouzelná bylinka kdysi rostla v každé zahradě a nepoužívala se jen při bolestivém hrdle. Zmírňovala bolesti žaludku, snižovala tlak a ničila silné migrény. Aromatické oleje zachovány v čerstvé rostlince jsou tou tajemnou ingrediencí, o níž věděli lidé již v minulosti.

Budete potřebovat:

 • 1 hrst čerstvých mátových lístků
 • 1 šálek vody
 • 1 lžíci medu
 • pár kapek mátového nebo levandulového oleje

Při přípravě odvaru z máty čerstvé lístky jednoduše zalijeme vařící vodou, přidáme med a vypijeme. Pokud však chcete něco silnější, je dobré do silného mátového odvaru přidat ještě několik kapek mátového nebo levandulového oleje a dříve, než bude odvar připraven k vypití, inhalujte vůni esencí z voňavých bylin. Při inhalaci se doporučuje odpočívat s hlavou pod utěrkou u šálku voňavého odvaru alespoň 20-30 minut.

Heřmánkový odvar

Heřmánek má silné protizánětlivé a protikřečové účinky. Proto se často používá při léčbě žaludečních potíží a jen málokdo ocení jeho vlastnosti při léčbě bolavé hlavy. Migréna ustoupí, pokud si uvaříte pořádně silný a koncentrovaný heřmánkový odvar a vypijete ho ještě teplý. Možná budete mít pocit, že takovou hořkost nikdy nevypijete, ale je třeba se přemoci. Migréna Vás projde hned.

Budete potřebovat:

 • 2-3 kopcovité čajové lžičky sušeného heřmánku
 • 1 šálek vody

Sušenou bylinu zalijte vroucí vodou a nechte 5 minut vyluhovat. Poté vypijte.

👍 Tento návod je užitečný