Účinný lék na plíseň nehtů i akné? Vyzkoušejte česnek!

0
(0)

Tomáš , 10. 08. 2021

Česnek je králem tuzemské kuchyně a hospodyňky na něj nedají dopustit v mnoha pokrmech, protože dodává jídlu potřebný šmrnc. Česnek má ale také nezastupitelné místo v lidovém léčitelství, protože má silné antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky. Dokáže vyléčit celou řadu neduhů i kožních potíží, mimo jiné se používá i při plísňových onemocněních nohou a hravě zatočí s akné.

Do špajzky namísto do lékárny

Při kašli, chřipce, trávicích obtížích, plísních nohou a nehtů nebo akné většina lidí utíká do lékárny, kde se prodávají drahé marketingové přípravky. Ve všech těchto případech je to však úplně zbytečné, se všemi jmenovanými neduhy si snadno poradí obyčejný česnek, který obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a antioxidantů. Vlivem obsažených silic, především alicinu, má antifungální účinky a umí léčit různé druhy infekcí, včetně kvasinkových.

S plísní nehtů zatočí raz dva

Odlupující se kůže mezi prsty a zdeformované nehty vlivem rozsáhlé plísňové infekce? Netřeba kupovat předražené farmaceutické výrobky, česnek s infekcí zatočí rychle, navíc zabrání rozšíření infekce do okolní tkáně. Plíseň nehtů totiž není pouze estetickým problémem při vycházce v sandálech, ale hlavně zdravotním rizikem. Z toho důvodu je vhodné zahájit léčbu hned, stačí si dojít pro česnek do špajzky.

Použití česneku při léčbě plísní nehtů

Pevně sešněrovaná obuv, nadměrné pocení nebo častá návštěva společných sprch či umýváren u sportovišť vede často k onemocnění nohou plísněmi a různými druhy hub. Zpočátku se projevuje svěděním a zarudnutím, infekce se však může postupem času zhoršovat a způsobovat žloutnutí a deformaci nehtů. V tom případě použijte 10 stroužků česneku nakrájených na tenké plátky, které zalijte litrem horké vody, nechte odstát. Poté namočte nohy do takto připravené lázně na 30 minut. Osušte nohy a jemně promasírujte pomocí olivového oleje, nechte působit přes noc.

Zatočí s akné

Česnek pomůže i při jiných kožních potížích, především při akné. Stačí si omýt postižené místo a ošetřit pomocí čerstvé česnekové šťávy. Nechte působit, po pár minutách omyjte vlažnou vodou a kůži osušte.