Paní Zdenka (45) radí, jak domácím způsobem vyhladit vrásky z vašeho čela. Ingredience máte doma.

0
(0)

Dalibor , 08. 09. 2020

Lidé se od sebe v mnoha aspektech velice liší a jedním z nich je také výskyt vrásek, konkrétně vrásek na čele. Někdo má čelo „od přírody“ hladké a navzdory přibývajícím létům se tato skutečnost nijak dramaticky nemění, zatímco jiný má již od mladého věku čelo zbrázděné vráskami, které se s věkem jen prohlubují.

Vedle genetického kódu, který si v sobě každý nese, může člověk tvorbu vrásek ovlivnit i sám. Faktory, které zde hrají nezanedbatelnou roli, jsou zejména kouření a také celkový životní styl. Nelze však zapomínat na to, že i když člověk udělá v boji proti vráskám maximum, jejich tvorbě zcela nezabrání, protože se jedná o přirozený projev stárnutí, který se nikomu zcela nevyhne.

Pokud chcete vrásky nejen na čele co nejvíce vyhladit, poradíme vám, jak si doma vytvořit účinný krém. Jeho cílem je dodat pokožce pružnost, protože ta se s věkem ztrácí a ztráta se prohlubuje právě již výše zmiňovaným kouřením.

Suroviny pro výrobu domácího krému proti vráskám

Abyste si tento účinný domácí krém mohli připravit, budete potřebovat

  • 2 polévkové lžíce kokosového oleje
  • 4 polévkové lžíce vazelíny
  • 2 žloutky, a
  • 2 čajové lžičky medu.

Postup přípravy

Nejprve rozpusťte předepsané množství vazelíny ve vodní lázní, poté k ní přidejte oba žloutky a směs řádně zamíchejte. Dodejte také dvě zbývající ingredience, tedy kokosový olej a med. Vzniklou směs vyjměte z parní lázně a znovu zamíchejte. Poté vzniklou emulzi přelijte do nádobky na krém.

Způsoby použití krému

Krém můžete buďto používat klasicky jako jakýkoliv jiný krém nebo jej můžete použít také jako masku. Ve druhém případě jej ve větší vrstvě natřete na obličej a nechejte působit přibližně po dobu 40 minut. Poté obličej opláchněte v teplé vodě a znovu jej natřete tenkou vrstvou krému, který poté jemně vmasírujte do pokožky. Tento postup je pro viditelný výsledek zapotřebí denně opakovat.