Účinný detox organismu: Vyzkoušejte tyto metody, které doporučuje lékař Stanley Burroughs

0
(0)

Dalibor , 19. 08. 2020

Stanley Burroughs je lékař, který se zabýval především alternativní medicínou a v roce 1940 přišel s programem Master Cleanser, který má pomoci odstranit toxiny z organismu. K procesu očistění dle tohoto muže potřebujete jen pár základních ingrediencí, které obvykle naleznete v každé domácnosti. Jeho metodě se často přezdívá i limonádová, nebo citronová detoxikační dieta.

Detoxikace jako potřebná regenerace organismu

Během života konzumujeme různé potraviny, občas také léky, s kterými do těla dostáváme i toxiny, škodlivé látky, které se v organismu zadržují zejména v oblasti tlustého střeva. Proto je nasnadě si čas od času udělat detoxikační kúru, který pomůže tělo očistit. To ale není vše. Kromě toho se tímto očistným procesem podpoří i imunitní systém a zlepší se trávení. Fyziologicky je náš trávicí systém uzpůsoben na proces trávení, který trvá jen 24 hodin, avšak konzumací nezdravých a těžkých pokrmů se prodlužuje v některých případech až na 70 hodin. Důsledkem toho pak dochází k zadržování toxických látek v těle.

Jaké jsou základní příznaky nadměrné kumulace toxinů v těle?

Na svém těle můžete snadno pozorovat pomocí určitých projevů, zda vaše tělo již není přehlceno toxiny a vyžaduje očistu. Sledujte tyto příznaky:

  • zhoršení pleti
  • časté změny nálad
  • zažívací potíže, pálení žáhy
  • nadýmání

Metoda detoxikace podle Stanleyho Burroughse

Pokud se pustíte do detoxikačního procesu podle známého lékaře Stanleyho Burroughse, připravte se na šestnácti denní očistnou kúru. Každý den 5x až 8x byste měli vypít tuto směs: 300 mililitrů filtrované vody s trochou mletého kajenského pepře, 2 lžičkami javorového sirupu a šťávou z půlky citronu. V případě, že vám tento nápoj nebude chutnat, můžete si připravit nápoj z těchto produktů: 10 kapek mátového esenciálního oleje, 10 kapek citronového oleje, šťáva z jednoho citronu a 250 mililitrů vody. Proces detoxikace by měl trvat minimálně dva týdny. Po uplynutí doby byste na sobě měli zpozorovat celkové zlepšení zdravotního stavu a také určitou redukci hmotnosti (zhruba 2 až 3 kilogramy). Určitě by dieta dle lékaře neměla trvat déle jak 16 dní, aby nedošlo k metabolickému rozvratu organismu. Někteří odborníci tento druh detoxikace rovněž odsuzují pro minimální příjem živin, během procesu očisty. Dieta není také vhodná pro všechny. Vždy zvažte své zdravotní možnosti.