Účinná omlazovací kúra pomocí anýzu. Dejte svým vráskám okolo pusy sbohem.

0
(0)

Dalibor , 08. 09. 2020

S přibývajícím věkem se na pleti mohou tvořit nevzhledné vrásky, nebo pigmentové skvrny. Zejména ženy si potrpí na svůj vzhled, proto vyhledávají efektivní zkrášlující metody. Na trhu je k dostání celá řada omlazujících krémů, sér, nebo olejíčků. Není nutné se však omezovat jen na kupované produkty. Velmi dobře pomohou i některé dary přírody, jako je například anýz.

Vlastnosti anýzu

Anýz pochází z Asie a Středozemí. Dorůstá do výška až padesáti centimetrů. Jeho semena jsou velmi aromatická a mají všestranné využití. Především jsou oblíbená v gastronomii. Někteří lidé anýz používají k dochucení zavařenin z ovoce a zeleniny. Anýzová semínka lze hledat i v některých druzích pečiva. Velmi oblíbené je tohle voňavé koření zejména v Číně a Indii, kde se přidává do většiny pokrmů standardně. A jak anýz zužitkovat jinými způsoby?

  • K tvorbě likérů a pálenek: známé je například řecké ouzo, které se vyrábí z anýzu a bylinek. Anýzová pálenka je oblíbená i v Turecku, kde ji nazývají raki.
  • K výrobě bonbónů a dochucení různých druhů ryb: určitě si vzpomenete na pendrek, jehož hlavní složkou je právě aromatický anýz. Výborně budou chutnat i ryby, když je kořením posypete.
  • V léčitelství k přípravě čajů a odvarů: výluh z anýzu podpoří léčbu respiračních onemocnění, zklidní žaludek a zredukuje nadýmání.

Kosmetické využití anýzu

Jak již bylo předesláno, anýz má pozitivní účinky i na pleť, kterou dokáže dokonale vypnout a projasnit. K přípravě roztoku k omývání obličeje vám postačí hrstka sušeného anýzu a šálek horké vody. Koření ve vodě chvíli povařte, pak nechte vychladnout, sceďte a tamponkem nanášejte hlavně na místa, kde se vám tvoří vrásky. Proceduru opakujte každé ráno několik dní za sebou. Budete ve výsledku velmi překvapení, jak tohle exotické koření funguje. Vaše pleť by měla být za několik týdnů po pravidelné aplikaci pevnější a mladistvější.