Tyto cviky vám pomohou zbavit se bolesti zad, ramen a krku za pár minut.

0
(0)

Dalibor , 25. 01. 2020

Pokud máme sedavé práci v kanceláří, nebo se během dne naběháme, bolest zad a krku nás trápí více. Zapomínáme na náš pohybový aparát a přitom mu dáváme pořádně zabrat během dne. Nyní vám nabídneme několik cviků, kterými si uvolníte svaly zad a krku, případně v nich eliminujete bolest.

První cvik je vhodný pro každého, ale ocení ho zejména matky, které nosí během celého dne v rukou miminka. Pomůže jim opět se napřímit.


Strečink

 

Vycházíme z polohy na čtyřech, ruce a nohy máme pevně položené na podložce. Dlaně umístěte přibližně do šířky ramen a kolena přibližně pod kyčelní klouby. Páteř je rovná. Z této pozice přejdete pomalu do sedu na paty. Hlavu si opřete o ruce, jako byste šli meditovat. V této pozici si vyrovnáte páteř nejvíce jak se dá. Ramena a šíje zůstává uvolněná. Nádech a výdech 4krát.


Zpevnění a napínání páteře

Lehnete si na podložku tak, aby byl hřbet narovnaný. Kolena pokrčíte přičemž chodidla zůstávají na podložce. Ruce natáhnete od sebe tak, aby byly volně položeny. Z dané polohy vycházíte oběma nohama pokrčenýma v kolenou na jednu stranu podložky přičemž ve stejném momentě otočíte hlavu na opačnou stranu. V této poloze setrváte 30 sekund. Zopakujete na opačnou stranu. Cvik opakujete alespoň 4krát.


 
KOČIČÍ ZADA
 

Cvik je známý také jako kočičí hřbet, jeho opakování není omezeno. Cvičte ho tak dlouho, jak vám je to příjemné. Vycházíte ze stejné polohy jako při strečinku. V dané pozic se nadechujte a nejprve přitahujete bradu na hrudník. Zhrbte se tak, aby se páteř dostala do oblouku. Postupně přecházejte až dozadu na kříže. Z této pozice se ve výdechu vraťte do výchozí polohy. Pánev postupně narovnejte a oblast křížů, lopatky a nakonec hlavu.


NOHY VE VZDUCHU


Lehněte si na podložku. Hřbet zůstává narovnaný na podložce, ruce volné vedle těla. Nohy zvednete do vzduchu a pracujete s nimi. Střídavě jejich přitahujete k sobě. Cvik opakujete 10krát a nezapomínejte na správné dýchání.


POLOHA X

Systém je podobný jako při předchozím cviku. Rozdíl spočívá v zapojení rukou. Ruce si dáme za hlavu tak, že spojíme prsty. Jak k sobě budeme táhnout pravou nohu, zároveň k ní budeme natahovat levý loket. Následně vyměníme nohy a ruce. Opakujeme 10krát.

Toto jsou některé ze základních cvičení na záda. Několik minut cvičení denně vám pomůže s bolestmi páteře. Doufáme že jsme vám trochu poradili.