Tyto 10 jednoduchých cviků pomohou ženám po 40-tce: Zlepší krevní oběh, dají do pořádku páteř a zbaví únavy!

0
(0)

Dalibor , 06. 06. 2020

Stav zad a krevní oběh jsou základem zdraví každé ženy. Špatný krevní oběh může způsobit množství zdravotních potíží, jako jsou gynekologické problémy, bolest břicha, bolest v dolní části zad, hemoroidy, problémy se střevy a jiné.

V józe jsou cvičení, které v první řadě ovlivňují důležité funkce ženského těla a mohou zabránit některým zdravotním komplikacím.

Tyto cviky vás udrží v dobré kondici a můžete je provádět prakticky kdekoliv.

1. Motýl

Pokyny: Sedněte si rovně, spojte chodidla naproti sobě a roztáhněte kolena co nejdál od sebe. Táhněte jejich co nejníže k podlaze. Můžete se opřít zády o zeď, abyste měli pod kontrolou svoji polohu. Spodní část zad by neměla dotýkat stěny.Čas: 1 - 3 minuty

Účinek: Uvolnění napětí z břicha, zvýšení pohyblivosti kyčelních kloubů a stabilizace menstruačního cyklu.

2. Otočka

Pokyny: Sedněte si na rovný povrch, hřbet by měl být rovný a nohy byste měli překřížit v tureckém sedu tak, aby byly kolena na horní části chodidel. Položte levou ruku za sebe a pravou ruku položte na levé koleno. Při nádechu se narovnejte a otočte do strany. Vydržte 20 sekund a opakujte na druhé straně.Čas: 2 minuty

Účinek: Relaxace zad, zlepšení trávení a zúžení pásu.

3. Svíčka o zeď

Pokyny: Lehněte si na záda, zvedněte nohy, narovnejte je a opřete o stěnu. Můžete je roztáhnout na šířku ramen. Rozložte ruky do stran.Čas: 3 - 5 minut

Účinek: Otevření hrudníku, uvolnění ramen a břicha, zvýšení oběhu lymfatické tekutiny, snížení otoku nohou, stimulace orgánů břicha a zbavení se únavy a špatné nálady.

4. Póza hrdinů

Pokyny: Posaďte se na kolena a pak pomalu uvolňujte nohy a táhněte zadek mezi patami směrem k zemi. Nohy by měly být na šířku boků. Dlaně přitlačte k sobě v modlitební poloze ve výšce hrudníku. Natáhněte krk a narovnejte záda, otevřete hrudník. Dýchejte zhluboka.Čas: 1 minuta

Účinek: Natažení bederních svalů a svalů mezi nohama, zmírnění bolesti a zlepšení pohyblivosti kyčelních kloubů.

5. Trojúhelník

Pokyny: Posaďte se s rovnými zády a roztáhněte nohy co nejširší od sebe. Při nádechu zvedněte ruce nahoru. Při výdechu se nakloňte co nejvíce, ale nehrbte záda a místo toho se naklánějte pouze tak, jak je to možné s rovným hřbetem.Čas: 1 minuta, 8 - 10 krát

Účinek: Posílení zad, odstranění křečí v tříslech, stimulace krevního oběhu v pánvi, zlepšení funkce vaječníků, regulace menstruačního cyklu a prevence celulitidy.

6. Pozice dítěte

Pokyny: Posaďte se na podložku, zadek by měl být přitlačen k patám, kolena jsou roztažené do stran - chodidla držte u sebe a hruď táhněte k zemi. Natáhněte ruce dopředu nejvíce, jak je to jen možné, položte čelo na zem a držte tuto pozici.

Čas: 1 minuta.

Účinek: Relaxace dolní části zad a krku, stimulace krevního oběhu v oblasti pánve.

7. Pozice psa

Pokyny: Ze sedu na patách s koleny jemně roztaženými do stran položte ruky co nejvíce dopředu a napněte tělo. Zvedněte pánev, vztáhne nohy a ruce a vytvořte stříšku. Přesuňte váhu těla na nohy a pokuste se položit paty na zem. Nohy a záda držte natažené, bez ohýbání nebo hrbení zad.

Čas: 2 krát po 30 sekund

Účinek: Regenerace mozkových buněk, prokrvení obličeje, natažení zad a boků, zlepšení příznaků celulitidy, odstranění krčních spazmů.

8. Taneční póza

Pokyny: Ze stojící polohy zvedněte pravou nohu dozadu, ohněte ji v koleni a levou rukou uchopte kotník. Vytáhněte ho dozadu a nahoru. Položte pravou nohu a opakujte totéž na druhé straně.

Čas: 30 - 40 sekund pro každou nohu.

Účinek: Zlepšení držení těla, funkce ledvin a metabolismu.

9. Ramenní můstek

Pokyny: Lehněte si na záda, ohněte nohy v kolenou, roztáhněte nohy jemně od sebe a paže položte podél těla. Zvedněte pánev a ohněte záda, aniž jste ramena, krk nebo hlavu zvedli z podlahy.

Čas: 1 minuta.

Účinek: Odstranění bolesti zad, posílení břicha, redukce tuku v pase a zlepšení trávení.

10. Relaxace

Pokyny: Lehněte si na záda a pokud potřebujete, vložte si pod hlavu malý polštář. Ohněte kolena, spojte chodidla a táhněte nohy doširoka co nejvíce k zemi. Ruce jsou volně položené po stranách, zhluboka dýchejte a relaxujte.

Čas: 3 minuty

Účinek: Relaxace svalů, pozitivní vliv na náladu, pomalé napínání dolní části zad a vnitřní strany stehen, stimulace krevního oběhu v pánvi a zlepšení cirkulace lymfatické tekutiny.