Typ vaší postavy určuje, čemu se máte v stravě vyhýbat

0
(0)

Dalibor , 14. 03. 2020

Všechny typy postavy jsou jedinečné a krásné. No zamýšleli jste se někdy nad tím, proč se lidem ukládá tuk převážně v některých částech těla?

Některé ženy mají tendenci přibírat na břiše, jiné v okolí pasu, boků či na stehnech. Každá z nás máme své problémové partie.


 
Z toho pak vyplývá i rozdílný způsob, jak byste měli přistupovat k snahám o zhubnutí.

 

Pro každý typ postavy jsme pro vás připravili nejlepší způsob, jak zhubnout a jak zůstat zdravá.

1. Obdélníkový typ postavy


Obdélníkový typ postavy se vyznačuje přibližně stejnou šířkou hrudníku, břicha a boků, pro který je typický nevýrazný pás a úzké bedra.

Pro tyto ženy nebývá přibírání problém, právě naopak - snaží se zvýraznit své ženské křivky. Zakomponujte proto do svého jídelníčku zdravé tuky jako jsou avokádo, mandle či losos.

Rovněž se zaměřte na bílkoviny, no spíše rostlinného původu.

Nezapomínejte na to, že i když jste štíhlá, vždy byste se měli snažit dodržovat zásady zdravého stravování. Nejezte proto hodně sladkostí ani jídel rychlého občerstvení.


2. Typ postavy ve tvaru jablka


Ženy s čéškový postavou zvyknou rychleji přibírat, hlavně ve středu břicha. Pro vás je perfektním typem diety konzumace menších porcí, no častěji. To znamená i 6 krát denně, avšak pomálu.

 

Jezte více potravin s vlákninou jako jsou ovoce a zelenina, doplňujte si vitamin C a z mléčných výrobků upřednostněte polotučné.

 

Nejlepší jsou bílé jogurty a kefíry, které navíc regulují trávení pomocí obsahu prospěšných bakterií.

Vyhýbejte se potravinám, které produkují plyny a způsobují nadýmání (luštěniny, kyselé zelí, fastfoody, pečivo a některé druhy zeleniny).

3. Typ postavy ve tvaru hruška


Ženy s hruškovitým typem postavy mají širší bedra jako hrudník a zvyknou přibírat spíše v oblasti boků a stehen. Může se u nich také vyskytovat zadržování vody v končetinách.

Jezte více masa, ryb, vajíček, mléčných výrobků a dalších potravin s vyšším obsahem bílkovin.

Z ovoce jsou pro vás ideální červený meloun a ananas, protože čistí tělo od toxinů, které zpomalují metabolismus. Zkombinujte je s nápoji jako například zelený čaj.


 
Vyhýbejte se potravinám s vysokým obsahem soli a také zpracovaným potravinám jako pečivo či těstoviny. Omezte také konzumace rýže.

 

Nejlepší je jejich nahradit nezpracovanými potravinami ve svém přirozeném stavu, ať už vařené nebo syrové.

4. Typ postavy ve tvaru přesýpacích hodin


Jde o nejvíce požadovaný tvar postavy mezi ženami. Vyznačuje se širším hrudníkem, tenkým pásem a širšími tečkami s mírami 90:60:90, či blízko toho.

Tyto ženy zvyknou přibírat rovnoměrně na všech částech těla a někdy jim chybí svalový tonus.

Rizikem však bývá vyšší hladina krevního cukru, proto se doporučuje konzumovat potraviny s nízkým glykemickým indexem a jíst 5 až 6 menších porcí jídel denně.

Konzumujte více čerstvého ovoce a zeleniny, zdravých tuků a libového masa (drůbež a ryby).

Straňte se zpracovaným potravinám (bílé pečivo, těstoviny a rýže). Podobně jako v předešlém případě, ty je nejlepší nahradit plodinami v jejich přirozené formě.