Nepečený tvarohový dort pro všechny milovníky banánů a sladkého. Chutná naprosto SKVĚLE. Doporučuji všem tento recept.

0
(0)

Dalibor , 17. 03. 2021

Připravte si velmi jednoduchý tvarohový dezert s banánem, který je nepečený, Velmi chutný dezert udělá radost celé rodině. A když budete chtít, můžete do jeho přípravy zapojit i zvědavé děti, které se rády motají v kuchyni. Níže najdete potřebné ingredience a celý podrobný postup.

Na tvarohový dort s banánem si nachystejte tyto ingredience:

  • 20-25 g želatiny
  • 1,5 šálku mléka
  • 400 g tvarohu
  • 250 g zakysané smetany
  • 1 šálek cukru
  • 2 lžíce vanilkového cukru
  • 50 g čokolády
  • 1 střední banán

Postup přípravy tvarohového dezertu

Jako první namočte želatinu do studeného mléka a nechte ji 1-2 hodiny odpočívat a pracovat. Takto odpočatá želatina nabude. Ohřívejte ji na mírném ohni tak dlouho, dokud se úplně nerozpustí, ale nesmí se začít vařit. V horkém roztoku želatiny rozmíchejte cukr a vanilkový cukr. Mírně a pomalu míchejte tak dlouho, dokud se cukr úplně nerozpustí a neztratí se v želatině.

V e druhém kroku vezměte tvaroh, pokud je příliš zrnitý a hrudkovitý, třete jej přes síto, a spolu se zakysanou smetanou šlehejte mixérem. Do ušlehaného tvarohu se zakysanou smetanou přidejte želatinovou směs a znovu dobře promíchejte. Správně připravené těsto by mělo být mírně teplé.

Rozdělte ho na dvě části, na zhruba stejné poloviny. Do jedné z nich přidejte rozpuštěnou čokoládu. Nejprve nalijte do studené formy bílou polovinu těsta a zchlaďte ho po dobu 30 minut v lednici, ať se těsto neslije a není jednotně hnědé.  Zároveň nechte čokoládu vychladnout při pokojové teplotě. Na zahuštěnou bílou hmotu položte celou polovinu banánu a jemně banán zalijte čokoládovou hmotu. Dejte dort na celou noc do ledničky. Před naporcováním je nutné formu se zmrazeným dezertem vložit na několik minut do teplé vody. Když dezert otočíte vzhůru nohama, snadno vypadne z formy. Položte tvarohový dezert na misku a ozdobte ho drobky čokoládových sušenek nebo třeba strouhanou čokoládou, přidat můžete i šlehačku.