Od Vánoce mě opět trápila "křídla" na zádech kvůli sladkému, které miluju. Takhle jsem se jich ale zbavila za pár týdnů.

0
(0)

Dalibor , 27. 01. 2021

Kdyby byla obezita pandemie, bylo by nakaženo velké množství lidí po celém světě. K takovému stavu jistě přispívají především nezdravé stravovací návyky, sedavé zaměstnání a minimální pohyb. Obezita není hezká, navíc ale ani zdravá. Je přímo nebezpečná pro zdraví člověka. Obezita může způsobit cukrovku, onemocnění srdce, mrtvici, zvýšený cholesterol, vysoký krevní tlak, a mnoho jiných chorob, především vážných chorob. Takový nahromaděný tuk se usazuje nejdříve pod lopatkami, dolní části zad a kolem hýždí a na bocích. Může se také objevit jako nevzhledné tukové boule pod podpažím, které v letním období vyniknou právě ve vasilu. Takový tuk je nehezký a zároveň může způsobovat potíže se sebeúctou, především u žen. 

Příčiny ukládání tuku na zádech

Příčin existuje několik, mezi první samozřejmě patří stravování. Pokud se snažíte redukovat svou váhu a spálit nějaké kalorie, musíte brát zřetel na vaši stravu. Jestliže jste obdivovatelem fastfoodového jídla, donutů a jiných laskomin, je to jeden z důvodů, proč se vám na těle hromadí tuk. Odvykněte si na takové jídlo, měli byste jíst zdravěji. K běžnému jídlu doplňujte dostatek zeleniny a ovoce. Ovšem, nadruhou stranu i některé léky mohou podporovat obezitu. Například hormony na štítnou žlázu či léky při léčbě deprese. Po odstranění či výměně léků byste měli začít pomalu hubnout.  

Nulová aktivita

Zrychlení efektivního hubnutí zajistíte především pohybem. Tak dokážete odstranit tukové zásoby a ještě k tomu zpevnit celé tělo. Pokud necvičíte a nehýbete se, vždy budete mít sklony k tloustnutí. Nemusíte trávit nespočet hodin v posilovně, bude stačit, když budete chodit více pěšky. Alespoň každý víkend si dopřejete s rodinou výlet do přírody. Nejen, že budete hubnout, ale také upevníte výletem rodinné vztahy a budete šťastnější.

Stárnutí

I takové přirozené stárnutí může být příčinou tloustnutí a ukládání tuku na zádech. Je to normální. Naše pokožka ztrácí kolagen a kůže je více povislá. I starší člověk může být aktivní, pokud netrpí určitým onemocněním. Pohyb především v přírodě udržuje zdravé srdce.

Jak odstranit tuk z těchto problémových partií

Pokoušeli jste se někdy zhubnout v těchto partiích? Potom tedy jistě víte, že je to velmi problematické. Budete muset zapracovat na celém těle, a především jíst zdravěji. Více se hýbejte, dopřejte si dostatek obyčejné vody a jezte a vařte ze sezónní zeleniny a ovoce. Jezdíte do práce autem? Vyměňte jej za nohy. Nejezděte všude autem. Tam kam můžete dojít, jistě dojděte po svých.  

👍 Tento návod je užitečný