Smála jsem se, když moje babička dala pod peřinu mýdlo. Nyní to dělám také a doporučuji tento trik všem.

0
(0)

Dalibor , 25. 08. 2020

Poruchy spánku, křeče, pocit tíhy a mravenčení v nohou, to je jen základní výčet obtíží spojených se záhadným syndromem neklidných nohou. Tyto potíže jsou velice nepříjemné a dosud nebylo zjištěno, z jakých důvodů vzniká, ani jak jej léčit. Lidová medicína si ale dokázala poradit i s tímto problémem, ale ne zrovna tak, jak byste možná očekávali. Lékem není žádná zvláštní bylina ani změna stravy, ale obyčejné mýdlo, které se vloží pod prostěradlo. Že je to zvláštní? Ano, to je. Ale mnoho lidí přísahá, že to vážně funguje.

Syndrom neklidných nohou je záhadný a způsobuje potíže se spánkem

Jistý nedávný výzkum v americké populaci odhalil, že souborem potíží, známým pod názvem syndrom neklidných nohou v současnosti trpí téměř každý desátý Američan. Tuto poruchu doprovázejí symptomy, jako jsou nepříjemné pocity v nohou i jiných částech těla, které ústí až v bolest, tíži a nutkání se pohybovat. Přidává se také svědění, brnění či mravenčení, a také otoky, zvýšená tvorba viditelných žilek na nohou a křečových žil.

Protože obtíže přicházejí obvykle ve chvílích klidu, obvykle pacienty nejvíce trápí těsně před spaním a brání jim tak v pokusech usnout. Proto se k doprovodným symptomům ještě přidávají veškeré důsledky nedostatečného množství spánku, jako je podrážděnost a únava.

Co s tím má ale společného mýdlo?

Lidé, kteří s tímto syndromem mnoho let bojovali, se shodují na zvláštním úkazu. Pokud si vloží pod prostěradlo kus mýdla, křeče i veškeré nepohodlí jakoby magicky zmizely. Tato podivná a bizarní metoda podle zkušeností tisíců lidí přináší reálné a hmatatelné výsledky.

Některé teorie při pokusu o vysvětlení tohoto jevu hovoří o obsahu hořčíku v mýdle, který skrze prostěradlo vzlíná do kůže spáče a pomáhá tak ulevit od potíží. Ostatně na klidný spánek se obvykle doplňky stravy s obsahem hořčíku běžně doporučují.

Jak tedy metodu použít? Prostě jen vezměte mýdlo, dejte si ho pod prostěradlo a čekejte na první výsledky.