Trpíte bolestmi kolen a už nevíte, jak dál? V boji s bolavými klouby pomůže kombinace těchto dvou ingrediencí.

0
(0)

Dalibor , 05. 01. 2021

Dnes bychom s vámi rádi sdíleli příběh 44letého muže jménem Tuzlak Elvir D., jenž v důsledku těžké práce trpěl chronickými bolestmi kolen. Při návštěvě lékaře se bohužel nedozvěděl nic pozitivního. Odcházel s pocitem, že už nebude schopen intenzivní bolest nadále vydržet, dokud nepřijde na řadu operace, které se ale za každou cenu chtěl vyhnout. Začal tedy hledat jiná řešení. Nakonec problém vyřešil pomocí dvou obyčejných složek, které najdete v každé kuchyni.

Jablečný ocet a sůl

V rámci přírodní medicíny se dozvěděl, že by mu mohla pomoci sůl a jablečný ocet. Dvě obyčejné ingredience, které měl standardně ve své kuchyni. Stačilo si jen z roztoku vytvořit obklad a přiložit na postižená místa. Po týdenní proceduře Elvirova bolest zcela zmizela a kolena se mu zotavila.

Na kolenou záleží

Správné držení těla závisí na zdravých kolenou. Kromě toho tyto klouby podporují pohyb nohou, včetně chůze, běhu, skákání nebo stání. S věkem klesá jejich promazávání, díky čemuž jsou naše vazy a šlachy méně pružné a tím pádem i méně pohyblivé. K takovému mazání kloubů jsou vhodné nejen medikamenty a doplňky stravy, které podporují tvorbu kolagenu, ale i přírodní prostředky, jako je právě již zmíněný jablečný ocet a sůl.

Recept na octový obklad

Připravte si:

  • 1 sklenici jablečného octa
  • 1 šálek soli

Stačí tyto dvě složky pouze pečlivě promíchat a počkat, až se sůl zcela rozpustí. Namočte do roztoku kus čisté látky nebo gázy a omotejte kolem bolavého kloubu. Používejte tuto léčbu tak dlouho, dokud bolest zcela nezmizí.

Vlastnosti jablečného octa

Jablečný ocet je skvělým prostředkem v boji proti škodlivým střevním bakteriím, účinně tedy reguluje naše zažívání i hladinu cholesterolu a používá se při nadýmání, průjmu nebo pocitu plnosti. Jeho protizánětlivé účinky navíc příznivě působí i na naši ústní dutinu. Jako kloktadlo vám pomůže od zánětu dásní. Octové zábaly zmírňují bolesti nejen kloubů, ale i svalů, eliminují otoky a pohmožděniny.