Trpíte bolavými klouby na rukou či kdekoliv jinde? Náš recept vám pomůže! Léky z lékárny zahodíte a použijete sílu přírody

0
(0)

Dalibor , 02. 05. 2020

Bolavé klouby jsou prokletím. Znemožňují nám dělat každodenní činnosti a samy o sobě jsou velmi nepříjemné. Vždyť právě ruce jsou tou částí těla, kterou používáme nejčastěji a bez které bychom se jen velmi těžko obešli.

Ruce jsou pro nás velmi důležité, a to zejména dlaň a prsty, které nám umožňují dělat snad všechny činnosti. Zkuste si představit, že vás při pohybu rukou limituje nepříjemná bolest. Někdo takto ale skutečně trpí každý den.

Jak se zbavit bolesti kloubů

Pokud lidi začnou znenadání bolet klouby, obrátí se na klasickou pomoc - léky proti bolesti. Drtivá většina z nich ale působí tak, že neodstraňuje důležité faktory, které jsou spouštěčem bolesti. Pouze překrývají bolest, takže neodstraňují její příčinu. Proto je více než pravděpodobné, že bolest se dříve nebo později vrátí. Navíc je třeba zvážit také negativní důsledky, kterými léky proti bolesti působí na vaše tělo.

Základem domácího léku na bolesti kloubů je kurkuma. Ta je součástí tradiční čínské medicíny, a tak není divu, že vám může pomoci odstraňovat bolesti kloubů přirozeným a efektivním způsobem. Pro přípravu tohoto zázračného léku budete potřebovat následující ingredience.

ingredience:

  • 2 lžíce kurkumového prášku
  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžička medu
  • 5 lžic čisté vody

Příprava a použití

Zázračnou mast na bolest kloubů získáte tak, že jednoduše smícháte všechny ingredience. Je třeba míchat opravdu důkladně, aby se všechny ingredience spojily. Po vymíchání mast aplikujte přímo na postižené oblasti - tedy na ty klouby, ve kterých cítíte bolest. Mast do nich vetřete jemným vmasírováním krouživými pohyby. Potom nechte alespoň 10 minut působit a následně opláchněte teplou vodou. Dejte si pozor, aby mast neukápla na pohovku nebo jinou tkaninu, protože kurkuma obsahuje barvivo, jehož se jen tak nezbavíte.

Kurkuma je zázračným lékem, který je používán již od starověku. Vzhledem k jejímu původu byla používána hlavně v asijských zemích. Obsahuje celou řadu příznivých účinků na lidské tělo. Avšak pro tento náš recept je hlavní především vlastnost stimulace kortizonu v nadledvinách. Kortizon vylučuje záněty a bolesti v rukou a kloubech. A proto je kurkuma klíčovou složkou tohoto receptu.

Kurkuma jako lék

Kurkuma se používá v kuchyni a dnes už málokdo ví, že má také zázračné léčivé účinky. Různé studie ukázaly, že kurkumin a kvercetin (nebo quercetin) jsou zodpovědné za zmírnění nepohodlí bolesti a zánětu. Dále má kurkuma antioxidační vlastnosti, které bojují proti volným radikálům v těle. Tyto radikály mohou působit proti vzniku nejrůznějších chorob. Tím pomáhají posilovat imunitní systém - odstraňují toxiny, takže brání jejich akumulaci. Tím, že se toxiny nemohou shlukovat, nemohou ani způsobovat vážné poškození těla.