Trik na zvýšení signálu WiFi

0
(0)

Dalibor , 14. 10. 2022

Dnes si bez internetu své životy doslova nedokážeme představit. Na internetu chceme být neustále. A bez kabelů. Doma máme routery Wi-Fi, které zajišťují pokrytí domácnosti signálem. Je však třeba říci, že v mnoha domácnostech nemusí být signál ideální. Odvíjí se od velikosti domácnosti, umístění routeru, ale také od toho, kolika zdmi musí signál procházet. To vše může být příčinou slabého signálu.

Dosah routeru je základ

Na dosah signálu byste měli myslet již při nákupu routeru. V tomto případě je třeba se zaměřit na jednotlivé parametry. Je třeba říci, že jsou měřeny za ideálních podmínek. Uváděný dosah Wi-Fi 100 metrů tak může být ve skutečnosti mnohem nižší, a to v řádu desítek nebo dokonce metrů. Důvodem je nejen vnitřní prostor, ale také antény. A nejde jen o to, že je router vůbec má - tedy ty externí - ale také o to, že jsou správně nasměrovány.

Nedostatek antén způsobuje pouze únik signálu v jejich okolí

Jestliže váš směrovač Wi-Fi nemá externí antény, ale pouze interní, znamená to, že signál je směrován kolem směrovače. Prakticky si vše můžete představit jako větší bublinu s routerem uprostřed. Okraje bubliny jsou místem, kam signál dosáhne. Z toho vyplývá, že router prochází zespodu, přes zdi k sousedům, ale také do zcela zbytečných míst. A tam, kde je signál potřeba, se dostává velmi špatně. Je to třeba pracovna s počítačem, pohovka s notebookem nebo postel s mobilním telefonem v ruce.

Zvyšíte tím dosah

Tolik rozptylu samozřejmě nikdo nepotřebuje. Pro většinu domácností by stačilo nasměrovat signál Wi-Fi správným směrem. A tento způsob je efektivní nejen z hlediska přenosu signálu tam, kam je třeba. Je také efektivní v tom, že zvyšuje dosah. Takže když signál nemusí jít všemi směry, ale pouze určeným, může být distribuován do daného místa s mnohem lepší intenzitou. Tím se signál výrazně a efektivně zvýší.

Základ pro omezení úhlu šíření signálu

Jak jsme viděli na našem příkladu s bublinou, v mnoha směrovačích bez antén nebo s pevnými anténami se signál šíří pod úhlem 360 stupňů. A to je z pohledu dostupnosti a výkonu spíše nežádoucí stav. Pokud by se úhel signálu snížil například na polovinu ze 180 stupňů, znamenalo by to výrazný rozdíl v kvalitě. A to skutečně lze. A nemusíte používat samostatné směrové externí antény pro tmu, které jsou poměrně drahé a ne každý je dokáže dobře a správně nastavit.

V tomto případě je užitečné pivo

Myslíme plechovku piva. Ne proto, že by vám mohlo být jedno, že máte po požití alkoholu špatný signál Wi-Fi. Plechovka od piva je dobrou pomůckou, protože je vyrobena z hliníku. A jak víte, ve skutečnosti signálu moc neprospívá A právě díky tomu je později docela účinný.

Rozřízněte plechovku a vytvořte zástěny

Jak se vám podaří přenést signál routeru tam, kam potřebujete? Je to jednoduché. Stačí vypít plechovku piva nebo limonády a pak ji rozstříhat nůžkami. Pokud má váš router externí antény, použijte horní i spodní část plechovky. Jednoduše k nim připevněte díly krabice, aby se signály z antén nešířily pod routerem.

Zbytek krabice rozřízněte na polovinu

Získáte tak dva kusy plechu, které slouží nejen jako stínění, ale také jako reflektory signálu Wi-Fi. Kam je tedy umístíte? To je snadné. Umístíte je za samotné antény. A to ve směru, ve kterém se signál odráží v prostoru, kam ho chcete poslat. Nejenže se tím zabrání jeho bloudění o 360 stupňů na nepotřebná místa, ale také se zajistí, že bude mířit přesně tam, kam má. Například kde se nachází váš počítač a notebook.

Zdroj: souspark.ru