Trik, který vás zbaví popraskané kůže na patách

0
(0)

Dalibor , 10. 08. 2020

Trápí vás suché a popraskané paty? Nejste jediní, tento problém trápí každého druhého člověka. Navíc v letních měsících, kdy nosíme sandále či žabky jsou suché paty obzvlášť nepříjemné. Zapomeňte na pemzu a návštěvy pedikérky. Máme pro vás způsob, jak se jich snadno a rychle zbavit. A navíc téměř zadarmo!

Aspirinem proti popraskaným patám? Ne, není to vtip
Léto už je tu a s ním přišla i výměna uzavřené obuvi za otevřenou. A s tím přichází i nutnost péče o naše paty, jelikož na suché a popraskané paty není moc pěkný pohled. Jak si s tímto estetickým problémem snadno poradit? Nezoufejte, raději sáhněte do poličky pro aspirin! Ale ne pro vaši hlavu. Aspirinem tentokrát budeme léčit vaše paty. Co budete potřebovat?

  • 4 rozdrcené aspiriny
  • alkohol
  • odličovací tampon
  • potravinovou fólii

Že to zní bláznivě? Možná ano, ale slibujeme vám, že jakmile to jednou vyzkoušíte, už nebudete chtít jinak. Tato metoda je totiž efektivnější než namáčení ve vodě a následné zdlouhavé drbání pemzou. Rozdrťte čtyři aspirinové tablety a přidejte 250 ml alkoholu. Vzniklou směs dejte do lednice a nechte dva dny odstát. Aspirin během této doby řádně nasaje alkohol a vytvoří se přesně to, co potřebujeme.

Nohy hebké jako po návštěvě salónu
Po dvou dnech je směs hotová k použití. Namočte do ní vatový tamponek a přiložte ho na problematické místo. Dle potřeby jich můžete použít víc. Nohu zabalte do potravinové folie. To proto, aby se místo lehce zapařilo a zároveň aby tampony neupadly. Nechte působit přes noc či alespoň šest hodin během dne.

Poté odstraňte fólii a uvidíte, že vaše nohy jsou krásně hebké a jemné. Přesně jako po návštěvě u pedikérky. A přitom vás to téměř nic nestálo. No není to skvělé? Pro dlouhotrvající efekt nohy namažte oblíbeným hydratačním krémem a nasaďte si bavlněné ponožky, dokud se krém nevstřebá.