Tři poplašné signály, že vaše manželství směřuje ke konci...

0
(0)

Dalibor , 07. 01. 2020

Že by se nějaký manželský či partnerský pár na světě nikdy nepohádal, je prakticky vyloučeno. Nezáleží na hlasitosti, ani na důraznosti použitých slov. Signály se budoucího rozpadu vztahu skrývají v tom, jakým způsobem se partneři hádají.

1.Hra „Kdo je nejhorší“


Co to je? Partneři si pamatují své minulé chyby. Takové vztahy se stávají skutečným utrpením.

Proč je to špatné? Neustálé připomenutí chyb minulosti vede k nespokojenosti a pokusům, aby se partner stal vinnějším, místo aby vyřešil problém.

Co máte dělat? Přestaňte si vzpomenout na minulé chyby svého partnera. Zapomeňte na to. Neúspěch partnera před třemi lety již není důležitý. Každý člověk je součtem minulých akcí, takže ho přijměte za to, kým je.

2. Pasivní agrese

Co to je? Místo otevřeného rozhovoru o vašich touhách a problémech vás partner tlačí ke správnému rozhodnutí a tajně se vám pomstí.

Proč je to špatné? To je kvůli tomu, že jste při komunikaci s partnerem uzavřeni. Neexistuje žádná omluva pro pasivně agresivní chování, které způsobuje nejistotu a falešný pocit bezpečí.

Co máte dělat? Promluvte o svých obavách a touhách. A pochopíte, že vás partner podpoří.

3. Emoční vydírání


Co to je? Jeden z partnerů, který si stěžuje na chování druhého, hrozí mu rozchodem. Místo toho, aby řekl: „Zdá se mi, že jste mi lhostejní,“ tito lidé říkají: „Nemohu se setkat s osobou, která mi neprojevuje žádné city.“

Proč je to špatné? Jedná se o emocionální vydírání a vytváří spoustu zbytečných problémů. Každá malá hádka se nafoukne na velikost slona. Pro partnery je důležité mít pocit, že mohou vyjádřit svou nespokojenost, aniž by byl dotčen vztah jako takový. Jinak lidé potlačují své pocity, což vede k nedůvěře a manipulaci.

Co máte dělat? Přežít kvůli problémům se vztahem je skvělé. To znamená, že jste normální člověk. Je však důležité pochopit, že připoutání k osobě a lásce jsou dvě různé věci. Partneři, kteří mohou klidně diskutovat o problémech bez vydírání a vyčítání, posilují vztahy.

👍 Tento návod je užitečný