Žlučníkové záchvaty mě trápily každou chvíli. Pomocí této metody se postupně zbavíte kamenů.

0
(0)

Dalibor , 15. 12. 2020

Žlučové kameny představují nepříjemnou zdravotní komplikaci. Jejich přítomnost nemusí být vždy patrná. K odhalení tohoto problému dochází zpravidla až při rentgenovém vyšetření. To však neznamená, že žlučové kameny nepředstavují riziko.

Vznik žlučových kamenů

Jejich původ spočívá v nepoměru mezi jednotlivými složkami žluče. K tomu dochází především v oblasti žlučovodů. Většinou se takto vytvarují drobné kamínky bílé, červené či zelené barvy. Častokrát se zde hromadí cholesterol – ten představuje riziko pro chod celého těla. Prostředí, které tyto látky posléze vytvoří, je ideální pro řadu nebezpečných mikroorganismů a parazitů.

Přírodní směs proti žlučovým kamenům

Ingredience:

  • Olivový olej lisovaný za studena – půl šálku
  • Epsomská sůl – 4 čajové lžičky
  • Šťáva z 1-2 grapefruitů

Poslední položka – grapefruitová šťáva není vhodná, pokud užíváte některé léky, proto se předem poraďte se svým lékařem. Den před konzumací směsi neužívejte doplňky stravy v podobě vitamínů či minerálů.

Postup

Daný den jezte normálně, avšak pouze do 14 hodin. Zabráníte tak možnému podráždění žaludku. V tuto dobu smíchejte 4 lžičky epsomské soli spolu s 3 šálky vody a uložte je do lednice.

S úderem 18. hodiny vypijte čtvrtinu solného roztoku. Další dávku konzumujte po 4 hodinách, tedy ve 22 hodin. K druhé čtvrtině roztoku soli přidejte olivový olej spolu se šťávou z grapefruitu. Poté si lehněte na záda, takto vydržte alespoň 20 minut. Zanedlouho ucítíte pohyb žlučových kamenů.

Třetí dávku vypijte po 6. hodině ranní, taktéž s grapefruitovou šťávou a olivovým olejem. Je možné, že se dostaví nevolnost – ta je v tomto případě zcela normálním jevem.

Poslední dávku vypijte po 2 hodinách od té předchozí. Během nich nejezte. Po uplynutí 2 hodin od čtvrté dávky si můžete dát své první jídlo. Myslete na to, aby bylo lehké a zároveň výživné.

V průběhu nejbližších dnů se může objevit průjem. To je zcela normální, tímto způsobem dojde k odstranění žlučových kamenů pryč z těla.