Která z těchto žen vypadá jako nejstarší? Zkuste si vy tento test a dozvíte se spoustu cenných rad.

0
(0)

Dalibor , 09. 11. 2020

Řada lidí, zejména žen (ale zdaleka se nejedná jen o ně) mají obavy z toho, jak působí na své okolí. Nikdo samozřejmě nechce, aby si lidé mysleli, že je starší, než ve skutečnosti je, ale existuje velké množství těch, kteří rozhodně chtějí působit mladším dojmem. Pokud někdo jejich reálný věk uhodne, představuje to pro ně někdy i značné trauma.

Je několik cest k tomu, abyste se celkově cítili lépe a svěžeji a působili tak i navenek. Vždy je však třeba myslet na to, aby vaše snaha byla přirozená a nepůsobila nuceně a uměle, protože takto byste jednoduše mohli dosáhnout zcela opačného efektu.

Mysl a tělo jsou propojené, proto vám na vaší cestě může pomoct také například

  • nalezení nové záliby
  • zájem o moderní technologie a obecně o svět těch mladších
  • zjemnění líčení
  • aktivní pohyb, a především
  • pozitivní myšlení a úsměv.

Pokud jde o oblékání, máme pro vás několik rad, které vám pomůžou se správnou volbou.

Dekolt aneb kolik z něj ukázat

Dekolt je oblast, kterému se pohledy ostatních zřídka vyhnou, zároveň je to však oblast, kde bývají často vidět vrásky. Zvažte tedy, jestli neopustit hlubší výstřihy a nenahradit je takovými střihy, které dekolt decentně překryjí.

Délka rukávů

Kůže na spodní straně paží má tendenci ztrácet s přibývajícími léty flexibilitu a bývá někdy povislá. Nejlépe je zařadit do svého denního režimu vhodné cviky zaměřené na posílení těchto partií. Pokud jde o oblečení, lze doporučit zejména vyhnout se tílkům a halenkám na ramínka nebo pouze s minimalistickými rukávy. Klasický rukáv naopak tento případný nedostatek vhodně zakryje.

Volba barev oblečení

Většina těch, kteří nejsou zcela spokojení se svým vzhledem, sáhne po černé barvě. Na této volbě není rozhodně nic špatného, jen by černý neměl být celý outfit, ale maximálně jeho část. Můžete tedy zvolit například černé kalhoty nebo sukni a doplnit ji barevnější halenkou nebo naopak zvolit černou košili nebo tričko a k nim sukni nebo kalhoty jiné barvy nebo se vzorkem. Pokud v outfitu z nějakého důvodu, například společenského, přece jen převládá černá barva, je vhodné zvolit výraznější barevné doplňky, například šátek, nebo výraznější šperky.

Volba obuvi

Volba obuvi je pro celkový dojem rovněž důležitá a rozhodně se přitom nemusíte vzdávat pohodlnosti. Především si uvědomte, do jakého stylu je vaše oblečení laděno, a jemu přizpůsobte také boty. Vyhněte se zejména nižším plným šněrovacím botám s kulatou špičkou neutrální barvy, které k mladistvějšímu vzhledu právě nepřispějí.