Trápí vás plíseň na nohou? Vyzkoušejte tuto lázeň, uleví se vám

0
(0)

Dalibor , 06. 01. 2021

Plíseň na nohou patří mezi velmi časté problémy. Často vzniká u lidí, kteří trpí na nadměrné pocení nohou, můžete si ji přinést z bazénu nebo vám ji zařídí neprodyšné boty. Mezi nejčastější příznaky patří zarudlá a svědící pokožka a nepříjemný pocit pálení. Pokud máte postižené i nehty na nohou, můžou změnit zabarvení i tvar, a navíc nepříjemně zapáchat. Než zakoupíte speciální mast proti plísni (mykóze), můžete vyzkoušet domácí recept, který slibuje okamžitou úlevu.

Pro předcházení infekci nohy často větrejte a vyhněte se umělým materiálům

Plísněmi nohou častěji trpí lidé s oslabenou imunitou. Jako prevence se tedy doporučuje zdravý životní styl, větrání nohou, nošení přezůvek ze veřejných bazénech i sprchách, vyhýbání se umělým materiálům ponožek i bot a důkladná hygiena.

Plíseň odstraní kombinace jablečného octa a jedlé sody

Námi doporučovaný recept se skládá ze dvou hlavních složek, které vám pomohou úplně se zbavit plísňové infekce nohou. Jablečný ocet má protiplísňové vlastnosti. Používá se také ke zmírnění zánětu a bolesti spojené s infekcí. Jedlá soda je velmi zásaditá a při aplikaci pomáhá vyrovnávat pH tím, že inhibuje růst mikrobů, jakými jsou houby a bakterie, které obsadily vaše chodidla. Pro přípravu léčivé lázně budete potřebovat:

  • Teplou vodu,
  • 1 šálek jablečného octa,
  • 5 lžic jedlé sody.

Rychlá, jednoduchá, účinná a přírodní léčba plísně na nohou

Příprava je velice jednoduchá. Napusťte si do velké mísy nebo vany dostatečné množství teplé vody, přimíchejte hrnek jablečného octa a pět lžic jedlé sody, důkladně promíchejte. Poté ponořte do směsi nohy a počkejte asi 15 až 20 minut. Po koupeli si důkladně osušte nohy čistým ručníkem. Tuto léčbu můžete praktikovat několikrát týdně. Doporučuje se postup provádět několikrát denně po dobu nejméně dvou týdnů pro dosažení nejlepších výsledků.