Trápí vás paradentóza? Prozradíme vám, jak můžete levně a přírodně zmírnit její nepříjemné projevy

0
(0)

Dalibor , 29. 09. 2020

Prvotním projevem paradentózy je krvácení dásní při mytí zubů nebo při jídle. Je to přesně váš případ? V tom případě byste to neměli brát na lehkou váhu. Pokud paradentózu nebudete léčit, můžou vám vaše zuby vypadnout. Zpočátku začíná velmi nenápadně, může ale skončit dost dramaticky. Proto nic nepodceňujte. Pokud máte dlouhodobější potíže, zajděte si ke svému zubaři. Od nepříjemných projevů paradentózy si můžete pomoct ale i sami doma a bez chemie. V našem článku se dočtete, jak na to.

Co je to paradentóza a jak se projevuje?

Nejprve se podíváme paradentóze pěkně na zoubek, a to téměř doslova. Paradentóza je zánětlivé onemocnění, které postihuje vazivový a kostní závěsný aparát zubů. Ve svých prvopočátcích se začíná projevovat velmi nenápadně mírným krvácením dásní při čištění zubů, otoky dásní, zarudnutím ale i třeba zápachem z úst.

Pokud tyto varovné příznaky necháte bez povšimnutí, nemoc se bude rozvíjet. Dojde k postupnému odhalení zubních krčků a kořenů a nakonec se zub začne uvolňovat a vypadne.

Příčinou paradentózy je nejčastěji:

  • Špatná nebo zanedbaná hygiena dutiny ústní
  • Genetická predispozice

Čím dříve začnete s léčbou, tím lépe. Léčba je dlouhodobá a komplexní.

Podpořte léčbu paradentózy jednoduchou přírodní metodou

Pokud se nechcete spoléhat jen na konvenční medicínu, inspirujte se tipem z lidového léčitelství, který pomáhá při léčbě paradentózy. Stačí, když si nakoupíte dostatečné zásoby citrónů. Tajemství spočívá v pravidelném pití citrónové šťávy s vodou. Denní dávka by měla být 2 – 3 citróny. Voda se jen pije, neproplachujte si jí ústa! Takto byste si mohli poškodit zubní sklovinu.

Touto metodou eliminujete bakterie, které mají paradentózu na svědomí. Tyto bakterie totiž nesnášejí zásadité prostředí, které si pravidelným pitím citrónové šťávy vytvoříte ve svém těle. Výsledkem jsou pevnější dásně a dochází také ke zmenšení kapes mezi zuby a dásněmi.

Tato metoda je navíc relativně levná a hlavně je zcela přírodní.