V zimě mám pořád popraskané rty, ale nedávala jsem tomu pozornost. To byla chyba!

0
(0)

Dalibor , 23. 01. 2021

Máte neustále suché rty a nevíte, co s nimi? Jste nucení je každou chvilku mazat a hlídat si, abyste s sebou nezapomněli vzít jelení lůj? A když ho jednou zapomenete, musíte shánět, kde se dá koupit nový? Se suchými rty mohou být opravdové nepříjemnosti. Přečtěte si tento článek, pomůže Vám, přijít tomu na kloub. Podíváme se spolu na tyto faktory:

  • suché rty
  • afty
  • špatné rozeznání chutí
  • zápach z úst

Problémy se suchými rty

Suché a šupinaté rty jsou příznakem dehydratace těla. Nejčastěji jsou spojené s nedostatkem pitného režimu, mohou být v tomto stavu ale také v důsledku alergie, nemoci, vyšší tělesné námahy a s ní spojeným pocením, ale také vlivem nepříznivého chladného počasí, které je sychravé. Důležité je dodržovat pitný režim, pokud se jedná o problém spojený s chladným zimním počasím, vždy si rty namažte, než půjdete ven.

Nepříjemné afty

Na afty také trpí řada lidí. Někteří si je neustále pletou s opary. Opar se tvoří na vnější straně rtu. Aft je ten, co se schovává uvnitř ústní dutiny. J           e to malý pupínek, který dokáže podráždit děti i dospělé. Jeho existence je nepříjemná, dráždivá a může být i bolestivá. Pokud na afty trpíte a dělají se Vám často, značí to nedostatek vitaminu B. Doporučuje se konzumovat po troškách syrové droždí, které je na tento vitamin velmi bohaté. Vitamin B si můžete také koupit v lékárnách, nebo se zaměřit na ovoce bohaté na vitamin B.

Zápach z úst

Zápach je velmi nepříjemným problémem, který neobtěžuje jen Vás, ale také ostatní. Tím se dostáváte do řady trapných situací. Existují různé ústní spreje, které jsou přínosné a pohlcují zápach. To ovšem nestačí. Abyste se ho zbavili, je třeba vědět, že zápach vzniká v důsledku špatného trávení potravy. Zaměřte se proto na bylinné tinktury, které slouží k obnovení správné funkce trávení. Pak budete moci sprej jednou pro vždy zahodit.