Trápí vás nesnesitelné bolesti kolena? Tento jednoduchý trik přináší okamžitou úlevu.

0
(0)

Dalibor , 25. 01. 2020

Bolesti kolen umí být někdy skutečně nepříjemné a výrazně zhoršují kvalitu našeho života.

Obvykle se jedná o běžný symptom osteoartritidy. Jde o stav, kdy se opotřebovaly chrupavky tvořící vnitřní výstelku kloubů a kosti se pak začínají o sebe třít přímo. To je dále poškozuje a vyvolává silné bolesti.

Bolest často neustává a trvá celý den i noc, což znemožňuje provádět i mnohé běžné aktivity. Odhaduje se, že ve starším věku tímto zdravotním problémem trpí až 50% lidí.

Pokud jste si dosud mysleli, že odstranit tuto bolest je obtížné nebo nemožné, mýlili jste se!

Existuje jedna velmi jednoduchá a zároveň efektivní technika, která vám pomůže se této bolesti již za krátkou chvíli zbavit.

Není sice trvalá, bolest se po čase může znovu vrátit, ale zopakováním této techniky si víte vždy alespoň na nějaký čas ulevit.

Trvalejší řešení zahrnuje užívání doplňků stravy, které podporují regeneraci kloubních tkání kolen, jako je například chondroitin sulfát nebo želatina.

Při silné bolesti však člověka vždy nejvíce zajímá, jak se jí co nejdříve zbavit. No a právě na tento účel je určena tato technika.

Technika na rychlou úlevu od bolestí kolen


Vždy, když cítíte bolest v koleni, znamená to, že prostor mezi kostmi se zmenšil a kosti se o sebe začínají příliš třít.

Budete proto potřebovat tento prostor trochu zvětšit, respektive kosti od sebe mírně roztáhnout, co dosáhnete pomocí této vskutku jednoduché techniky.

Názorně celý proces zobrazuje následující video v angličtině (český překlad je pod videem):


Pro ty z vás, kteří nerozumíte anglicky, máme stručný překlad.

Postupujte následovně:

Vezměte ručník a poskládejte nebo srolujte ho. Potom si sedněte na židli nebo křeslo, vložte si ručník pod koleno co nejvýše k důlkové ohněte nohu v koleni a chodidlo si položte na židli.

Nyní začněte napínat lýtkový sval a mačkat ním ručník. Po pár sekundách sval znovu uvolněte a takto cvik opakujete 1 až 2 minuty.

Po jeho skončení byste měli okamžitě pocítit úlevu od bolesti.

Cvik provádějte dle potřeby a intenzity bolesti několikrát za den nebo vždy, když začnete v koleni pociťovat bolest.

👍 Tento návod je užitečný