Trápí vás mykóza intimních partií? Vyrobte si domácí léky.

0
(0)

Dalibor , 01. 01. 2021

Vaginální mykóza se nazývá také kandidóza nebo drozd, je to onemocnění způsobené houbami Candida. Mykóza se týká především žen, ale riziko vzniku může být také u mužů. Účinky kandidózy jsou nepříjemné a velmi dráždivé. Existují různé druhy léčby.

Představíme vám osm přírodních léků

Obvykle je tato léčba založena na mastích a houbových lécích. Mezi potraviny, které pomáhají proti mykózám, patří oregano. Je to přírodní antibakteriální a protizánětlivé činidlo. Stačí přidat jednu čajovou lžičku do půl litru horké vody a promíchat. Tuto směs použijte k umytí problémových partií. Postup opakujte každý den před spaním.

Další surovinou je jedlá soda, která je přírodní antibiotikum. Nalijte 50 g jedlé sody do misky a zalijte ji horkou vodou. Směsí umyjte intimní oblasti a dělejte tak denně po dobu asi 20 minut. Česnek je známý svými antibiotickými vlastnostmi. Jedna se také o protiplísňový prostředek, který bojuje proti bakteriím a houbám. Dva stroužky česneku konzumujte syrové nebo si je přidejte do jídla. Posílíte tím imunitu.

Pomůže také ocet nebo kokosový olej

Jablečný ocet je bohatý na látky, které regulují růst plísní a vyrovnávají hladinu pH v těle. Smíchejte 4 lžíce octa a 0,5 litru teplé vody v misce. Touto směsí umývejte intimní partie každý den. Můžete také smíchat lžíci octa s 200 ml vody a pít každý den před snídaní.

Kokosový olej obsahuje nasycené tuky, které mohou eliminovat několik druhů hub, včetně kandid. Každý den přidejte do vaření jednu lžičku kokosového oleje. Pampeliška je rostlina, která má šťávu plnou vitaminů a minerálů. Do vroucí vody přidejte 2 čajové lžičky pampelišky.

Med má antifungální vlastnosti, a je tak skvělým prostředkem k léčbě kvasinkové infekce. Přírodní jogurt obsahuje probiotika, které chrání naše tělo. Můžete si ho nanést přímo na bolavé místo a nechat působit asi hodinu.