Trápí vás křečové žíly? Poradíme vám, jaký přírodní lék můžete použít ke zlepšení vašeho stavu

0
(0)

Dalibor , 06. 10. 2020

Křečové žíly zdaleka netrápí jen ženy ve zralém věku, ale mohou se vyskytovat také u mnohem mladších zástupců obou pohlaví. Nejen že jsou esteticky nevzhledné, ale znamenají zejména zdravotní riziko. Proto je dobré vědět, jak jim předcházet a jak pomocí různých, i přírodních, metod zmírňovat jejich projevy.

Co jsou to křečové žíly

Křečové žíly jsou známé také pod názvem varixy a jedná se o onemocnění žilního systému. U povrchových žil dochází k jejich zvětšení, různému prohýbání a tvorbě uzlíků. Křečové žíly se vyznačují určitou plasticitou a také modrofialovou barvou.

Jedná se o genetické onemocnění, jemuž nelze zcela zabránit. Existují však rizikové faktory, které jeho výskyt podporují. Mezi tyto faktory patří zejména

  • nedostatek pohybu
  • nadváha a obezita
  • překládání nohou při sezení
  • práce ve stoje, a
  • příliš dlouhé sezení.

Na trhu jsou dostupné různé speciální zdravotní punčochy, které přinášejí postiženým úlevu, pokud je však stav vážnější, je často jediným řešením operace.

Překvapivě účinný přírodní lék

Existuje však také přírodní prostředek, který je velice účinný v boji proti křečovým žilám. Tímto prostředkem jsou zelená rajčata, která mají pozitivní účinky mimo jiné právě na obtížné varixy.

Obklady ze zelených rajčat jsou oblíbené zejména v Rusku a byli byste možná překvapeni tím, jakých výsledků tam lidé dosahují. Postup je přitom velice jednoduchý. Dobře omytá zelená rajčata nakrájejte na středně hrubé plátky, obložte jimi postižené místo, a to poté převažte obvazem. Doba, po kterou rajčata působí, je individuální, ale obklad by měl být ponechán tak dlouho, dokud se nedostaví pocit brnění. Poté se doporučuje sundat obvaz, odstranit plátky rajčat a ošetřené místo opláchnout nejlépe chladnou vodou.

Tuto kúru je doporučeno provádět čtyřikrát denně, přičemž již po prvním dni byste měli zaznamenat určité zlepšení. Pokud budete tento postup opakovat po dobu 14 dnů, zmírní se vaše bolest a u křečových žil dojde k výraznému zlepšení.